Lietuvos naujienos - Verslas - 2021-01-06

Kaip pasiruošti diegti „Microsoft Dynamics NAV“ verslo valdymo sistemą?

Verslo valdymo sistemos diegimas – tai naujas įmonės veiklos etapas, rodantis tobulėjančius procesus ir verslo inovatyvumą. Sėkmingai įdiegus verslo valdymo sistemą, optimizuojama daugelis įmonės vidinių procesų, o dalį darbų, kuriuos iki tol tekdavo atlikti žmonėms rankiniu būdu, perima kompiuteris, tad sutaupoma daug laiko. Modernūs sprendimai leidžia verslui įgyvendinti plėtrą ir suteikia netikėtų galimybių, o investicijos atsiperka neįtikėtinai greitai.

Taigi, viena plačiausiai naudojamų ir žinomiausių – „Microsoft Dynamics NAV“ verslo valdymo sistema, kuri dar žinoma kaip „Navision“, o nuo šiol vadinasi „Microsoft Dynamics 365 Business Central“. Kokie aspektai svarbūs verslams, ketinantiems diegti šią verslo valdymo sistemą?

 1. Planavimas prieš diegiant „Microsoft Dynamics NAV“

Prieš diegiant „Microsoft Dynamics NAV“ ar kitą verslo valdymo sistemą svarbu suplanuoti visą procesą.

Koks turėtų būti planas?

 • Kuriamas nuo pradžių, o ne kopijuojamas iš kitų projektų.
 • Pritaikytas prie įmonės veiklos pobūdžio.
 • Adaptuotas prie įmonės vidinių procesų.
 • Pritaikytas prie verslo dydžio.

Kokios naudos teikia planavimas?

 • Kuo daugiau laiko ir dėmesio skirsite planavimui, tuo mažiau trikdžių patirsite kitais verslo valdymo sistemos diegimo etapais.
 • Sutaupoma daugiau kaštų, nes atliekama mažiau bereikalingų darbų.
 • Greitesnė investicijų grąža.
 • Tikslai, suderinti su įmonės strategija

Tikslai glaudžiai susiję su įmonės strategija. Prieš diegiant verslo valdymo sistemą reikėtų iškelti įgyvendinamus tikslus, pavyzdžiui, po sistemos diegimo darbuotojai daugiau laiko galės skirti intelektinėms užduotims ir mažiau jo sugaišti prie mechaniškų užduočių; išaugs produktyvumas, nes sumažės klaidų; pagerės verslo komunikacija su klientais.

 • Biudžeto planavimas

Dar iki užmegzdami ryšį su įmone, kuri jums diegs „Microsoft Dynamics NAV“ (žinomą naujuoju pavadinimu „Microsoft Dynamics 365 Business Central“) ar kitą verslo valdymo sistemą, išsiaiškinkite, kiek preliminariai kainuos sistemos, kaip NAV nuoma, diegimas ir palaikymas. Paprašykite, kad partneriai sudarytų preliminarią sąmatą. Žinodami lėšų poreikį gebėsite geriau paskirstyti biudžetą, kontroliuoti išlaidas, išvengti netikėtumų.

 • Tinkami partneriai

Diegiant verslo valdymo sistemą labai svarbu pasirinkti tinkamus partnerius, sukaupusius darbo su panašiais į jūsų verslais patirties.

Paprastai visas procesas įstringa ne dėl netinkamos programinės įrangos, bet būtent dėl to, kad verslo valdymo sistemą diegiančiai įmonei trūksta žinių.

 • Reikalavimų sisteminimas

Kaip viena iš priežasčių, kodėl nepavyko įdiegti verslo valdymo sistemos, nurodomi ir netinkamai suformuluoti reikalavimai, todėl verslui reikėtų susisteminti reikalavimus, svarbius diegiant verslo valdymo sistemą.

 • Profesionalų komandos subūrimas

Komanda turėtų būti sudaryta iš jūsų įmonės darbuotojų ir išorės specialistų. Pirmuoju atveju iš savo įmonės darbuotojų atrinkite turinčius daugiausia įvairialypės – taip pat ir projektų valdymo – patirties. Analogiškai svarbu rasti pakankamai kompetencijos IT srityje turinčius darbuotojus. Galiausiai įmonės darbuotojai turėtų bendradarbiauti su specialistais iš išorės (įmonės, kuri diegs sprendimus, darbuotojais).

 • Pokyčių valdymas

Natūralu, kad daugelis įmonės darbuotojų neigiamai vertins jų lauksiančius pokyčius. Taigi juos inicijuoti ir supažindinti su naujovėmis turėtų vadovai. Jie geriausiai gebės perduoti informaciją apie verslo valdymo sistemos diegimą, etapus, procesus ir kt.

Neblogas patarimas – investuoti į pokyčių valdymą ir darbuotojų mokymus, kurie atneša daug naudos.

 • Laikas – irgi ne mažiau aktuali dedamoji

Diegiant bet kurią verslo valdymo sistemą prireiks laiko. Patogiausia viską vykdyti etapais, nuosekliai. Kur kas svarbiau – kokybė, o ne projekto trukmė. Jau geriau sistemą įdiegti vėliau, nei buvo suplanuota, negu vėliau taisyti begalę pasilikusių klaidų.

Atminkite, kad tokios sistemos kaip „Microsoft Dynamics NAV“ nėra vienadienis sprendimas – tai daugelį procesų įmonėje pakeisianti verslo valdymo sistema, todėl jos diegimui reikia ruoštis atsakingai ir skrupulingai.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: