Pexels nuotr.

Kaip planuoti kelionę, kad netektų atostogų leisti stebint banko sąskaitos likutį?

Kelionės nebūtinai visada turi būti brangios, tačiau dauguma žmonių neatsižvelgia į išlaidas, kurias patiria atostogaudami. Kol mėgaujatės saule ir ilgai lauktos kelionės vaizdais, mažiausiai norisi išleisti per daug ir vėliau grįžti namo su papildomais finansinių rūpesčiais. Štai keletas patarimų, kaip keliauti išmaniau, kad atostogautumėte taip, kaip nusipelnėte, tačiau neviršytumėte savo biudžeto.

„Kai planuojate kelionę, ypač jei ruošiatės keliauti ne vienas, labai svarbu suvaldyti finansinius lūkesčius, kad nereikėtų vėliau leisti laiką nuolat stebint sąskaitos likutį savo banko programėlėje. Iš anksto aptarus kelionės biudžetą ir apskaičiavus savo galimybes, atostogos bus kur kas malonesnės, galėsite atsipalaiduoti ir mėgautis laiku draugų kompanijoje. Mažiausias išlaidas patiria ir sutaupo tie, kurie keliauja savarankiškai, kadangi turi didžiausią galimybę rinktis“, – sako Skaitmeninių finansinių paslaugų įmonės „Credit24” Klientų patirties valdymo vadovė Donata Stoškuvienė.

Jei į kelionę ruošiatės su draugų kompanija ir galvojate tam tikras išlaidas dalintis, D. Stoškuvienė rekomenduoja iš anksto atsisiųsti pinigų planavimo programėlę „Splitwise“. Ji leis patogiai planuoti ir sekti išlaidas, sujungus visus keliautojus į vieną virtualią grupę, todėl galėsite lengvai išlikti iš anksto nustatyto biudžeto rėmuose.

Atidžiai rinkitės kelionės kryptį, laiką ir nakvynę  

Kai kurios kelionių vietos yra natūraliai brangesnės arba pigesnės, lyginant su Lietuva. Siekiant sutaupyti, reikėtų atidžiai rinktis kelionės kryptį – vykite į tą šalį, kuri pigiai ir lengvai pasiekiama, kur užsienio valiuta suteikia gerą vertę dėl valiutos kurso arba kur pragyvenimo išlaidos mažesnės nei mūsų šalyje. Šalies kainų lygį įvertinkite pagal nakvynės kainas. Jei šalyje galima rasti pigių nakvynių, tuomet ir maisto kainos kavinėse bus atitinkamos.

Norintiems sutaupyti, atostogas verta planuoti ne pačiam sezono įkarščiui –  dažnai tai leis gerokai sumažinti kelionės biudžetą ir galėsite mėgautis malonia šiluma, o ne alinančiu karščiu. Dažnai žmonės dvejoja, ar keliauti ne sezono metu, nes orai gali būti neprognozuojami, tačiau renkantis sezono pradžią ir sezono pabaigą, galėsite dar ir sutaupyti. Ne sezono metu geriausia planuoti keliones tolimosioms kryptims, nes sausio mėnesį Turkijoje ar Graikijoje saulės vonių negausite, o kovo mėnesį Vietname – gausite daug ir mokėsite mažai.

Planuojant kelionę taip pat svarbu žinoti, kad savaitgaliais skrydžiai yra kur kas brangesni. Jei galite, planuokite skristi nuo antradienio iki ketvirtadienio. Vienas paprasčiausių būdų ieškoti nebrangių bilietų yra skrydžių paieškos svetainėse „Skyscanner“ ir „Momondo“. Tiesiog įveskite savo kelionės tikslą ir galėsite pamatyti, kas yra pasiekiama konkrečiomis dienomis arba visą mėnesį, jei galite būti lankstūs.

Kaip sutaupyti keliaujant? 

„Suplanavus kelionę, reikėtų nepamiršti laikytis savo nustatyto biudžeto ir iš anksto apsvarstyti, kur galima sutaupyti kelionės metu. Atostogoms pasibaigus, dažnai ir taip sunku grįžti į įprastą rutiną, kiti keliautojai net išgyvena taip vadinamą pokelioninę depresiją, todėl nereikėtų situacijos apsunkinti finansiniais rūpesčiais dėl neplanuotų išlaidų kelionėje“, – sako D. Stoškuvienė. Tad į ką atkreipti dėmesį norint neišlaidauti kelionės metu?

Apsistokite ten, kur yra virtuvė. Jei keliaujate ilgiau nei tris dienas, galite pastebėti,  kad valgymas restoranuose labai žymiai prisideda prie visų kelionės išlaidų. Norėdami sutaupyti, verčiau apsilankykite vietiniame prekybos centre arba ūkininkų turguje ir pasiimkite ingredientų paprastam iškylos patiekalui, kurį galėsite pasiimti į parką ar pasigaminti savo laikinoje virtuvėje.

Valgykite ten, kur valgo vietiniai. Pasiteiraukite vietinių kavinių rekomendacijų savo gido, pažįstamų, gyvenančių toje šalyje, o galbūt tiesiog vietinių gatvėje. Jei kavinėje ar restorane valgo vietiniai, vadinasi, maistas yra šviežias, skanus ir įperkamas. Atkreipkite dėmesį ir į tai, kad pietų meniu paprastai yra mažesnės kainos nei vakarienės, todėl verčiau pasinaudokite pietų pasiūlymais, o vakarienę pasigaminkite patys.

Stovyklaukite gamtoje. Norėdami neišleisti daug pinigų nakvynei, pasinaudokite stovyklavietėmis visame pasaulyje, ypač JAV ir Italijoje. Toks pasirinkimas bus kur kas pigesnis nei nakvynė viešbutyje.

Nepraleiskite nemokamų pramogų, muziejų ir kitų lankytinų vietų. Paprasta „Google“ paieška gali pateikti daugybę dalykų, kuriuos galite nemokamai nuveikti jūsų paskirties vietoje. Kitas patarimas – jei norite per trumpą laiką pamatyti daug ir tam turite kelias dienas, įsigykite vadinamąjį „pasą“ – leidimą įeiti į daugumą miesto muziejų ir galerijų. „Viskas viename“ kainuos pigiau nei perkant bilietus atskirai.

Venkite turų ir planuokite ekskursijas patys. Dažnai ekskursijos ir įvairios išvykos yra labai brangios, todėl geriau apsilankykite turistų informacijos centruose, kur jums mielai papasakos, ką verta pamatyti. Jeigu norėsite nuvykti kur toliau, apsvarstykite galimybę išsinuomoti automobilį ir ekskursiją susiplanuokite patys.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: