Kaip prisidėti prie sėkmingos vaiko raidos

Vaiko auginimą daugelis vadina pačiu sunkiausiu darbu pasaulyje. Taip yra dėl to, kad niekas negali atsakyti į klausimą kaip teisingiausia auklėti vaiką, kad užaugęs jis būtų sėkmingas ir laimingas. Rinkoje gausu knygų tėvystės tema. Kiekvienoje iš jų pabrėžiama, kad svarbiausi vaiko gyvenime yra pirmieji septyneri metai, kai jis mokosi pažinti dar neatrastą pasaulį. Pirmaisiais metais tėvų indėlis į mažylio raidą yra ypač svarbus, nes nuo to priklauso kaip vaikui seksis vystytis kituose raidos etapuose. Dėl šios priežasties būtina žinoti būdus, kurie padės prisidėti prie sėkmingos kūdikio raidos.

Skirkite laiko pokalbiams

Tėvams ypač svarbu skatinti mažylį kuo daugiau kalbėti. Vos tik gimę kūdikiai bendrauja įvairiais gestais ir garsais. Gali atrodyti, kad tokie garsai yra nereikšmingi, bet jie gali daug pasakyti apie vaiko savijautą ir norus. Mokslininkai tyrinėjantis ankstyvąją vaikų raidą teigia, kad į pokalbius su mažyliais tėvai turėtų žiūrėti rimtai ir tam skirti pakankamai savo laiko net jeigu ir atrodo, kad vaikas nieko nesupranta. Kūdikystėje privalu išgirsti kuo daugiau įvairių garsų ir žodžių. Nustatyta, kad žodžių skaičius su kuriais kasdien susiduria mažylis turi įtakos ne tik jo žodynui, bet ir skaitymo lygiui tolimesniuose raidos etapuose. Dėl šios priežasties, patartina nuolat kalbinti mažylį, pasakoti jam istorijas ar skaityti knygas. Rekomenduojama vaikams skaityti kiekvieną vakarą, nes tai ne tik padeda mažyliui greičiau užmigti, bet ir nevalingai skatina įsiminti tėvų vartojamus žodžius.

Padėkite mokytis linksmai

Jau nuo mažens svarbu skirti didelį dėmesį vaiko mokymui. Kiekviena nauja patirtis kūdikio gyvenime prilygsta pamokai. Dėl šios priežasties, net ir paprastus kasdienius darbus, kuriuos privalote atlikti namuose galite pateikti lyg žaidimą savo vaikui. Rūšiuodami skalbinius mokykite vaiką atskirti spalvas, raštus ir skirtingas tekstūras, o gamindami maistą leiskite vaikui ne tik pažinti naujus skonius, bet ir mokytis matematikos pradmenų skaičiuojant maisto produktus. Neturėtumėte padalinti savo laiko į buvimą su vaiku ir darbą namuose. Stenkitės mažylį įtraukti į kuo daugiau kasdienių veiklų, kurios padės jam greičiau susipažinti su jį supančiu pasauliu.

Atsakingai rinkitės žaislus

Žaislai yra svarbi vaikų mokymosi dalis. Jie ugdo svarbius įgūdžius, todėl svarbu rinktis žaislus, kurie padėtų jūsų vaikui pažinti kuo daugiau dalykų. Mokslininkai pataria rinktis lengvus loginius žaidimus, nes jie ne tik lavina vaikų kūrybinį mąstymą, bet ir skatina mokytis spręsti iškilusias problemas. Svarbi ne tik žaislo paskirtis, bet ir medžiaga iš kurios jis pagamintas. Venkite plastikinių, dažytų gaminių, nes dėl savo sudėties jie gali būti toksiški mažyliui, kuris mėgsta viską dėtis į burną. Verčiau rinkitės iš natūralių medžiagų pagamintus žaislus. Visame pasaulyje išpopuliarėjo specialūs kamuoliukų baseinai, kurie skatina vaiko sensoriką ir motoriką. Ryškiaspalviai kamuoliukų baseinai iš funnybubbles.lt padės kiekvienam mažyliui lavinti koordinaciją, spalvų ir formų pažinimą bei kitus svarbius įgūdžius. Šie baseinai yra saugūs vaikams, nes yra gaminami iš patvarių ir netoksiškų medžiagų, todėl galėsite jaustis ramūs dėl savo vaikų saugumo.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: