Lietuvos naujienos - Verslas - 2021-05-15

Kaip rasti batus, tinkančius jūsų pirštams

Avalynė gali padėti spręsti pėdų problemas arba gali jas sukelti. Yra keli būdai, kaip padėti savo kojoms tinkamai pritaikyti batus.

Nors labai populiaru pirkti batus internetu, galite pasikliauti tik nurodytu dydžiu, o ne tuo, kaip batai iš tikrųjų tiks jūsų kojoms. Pasinaudokite šiomis gairėmis ir patarimais, kad žinotumėte, kaip išsirinkti tinkamus batus ir įsitikintumėte, kad jie jums tinkamai tinka.

Išmatuokite pėdas

Pėdas avalynės parduotuvėje turėtumėte matuotis vieną ar du kartus per metus. Nepasikliaukite prieš 10 metų atliktais pėdų matavimais.

Pėdų raiščiai ir kiti minkštieji audiniai senstant linkę atsipalaiduoti ir išsitempti. Dėl to kinta pėdų forma ir dydis.

Tyrimai parodė, kad didelė dalis gyventojų nešioja netinkamo dydžio avalynę, o tai susiję su pėdų skausmais ir pėdų sutrikimais.1 Būtinai išmatuokite pėdų ilgį, plotį ir skliauto ilgį.

Matuokite vėliau dieną

Išmatuokite pėdas ir avalynę rinkitės vėliau. Daugeliui žmonių dienos pabaigoje pėdos šiek tiek patinsta. Jei batų apsipirkti eisite vėlesniu dienos metu, bus didesnė tikimybė, kad negausite per ankštų batų.

Priežastys, dėl kurių patinsta pėdos arba kulkšnys

Matuodamiesi pėdas būtinai atsistokite. Stovint pėdos labiau išsitiesins. Geriau, kad matavimą atliktų kas nors kitas, nes turite stovėti aukštai ir žiūrėti tiesiai į priekį, o jūsų svoris turi būti sutelktas į pėdą. Tai, kaip stovite, gali turėti įtakos pėdų dydžiui ir formai.

Išmatuokite skliauto ilgį

Svarbi batų tinkamumo dalis yra skliauto ilgis. Arkos ilgis matuojamas nuo kulno iki pėdos kamuoliuko (ten, kur sulinksta didžiojo piršto sąnarys). Didžiojo kojos piršto sulenkimas turi sutapti su bato sulenkimo vieta.

Apsiavę abu batus, pakilkite ant pirštų galų. Jei jaučiate, kad batas lenkiamas prieš arba už didžiojo piršto sąnario, vadinasi, batas neatitinka jūsų skliauto ilgio.

Dydis neturi reikšmės

Stenkitės pernelyg nesirūpinti batų dydžio skaičiumi. Batų dydžiai tarp avalynės kompanijų labai skiriasi dėl naudojamų kulnų. Pakulnė – tai forma, pagal kurią formuojami batai.

Kiekviena kompanija naudoja skirtingus batelius, o tai reiškia, kad dydis skirsis.

Avalynės pritaikymas didesnei pėdai

Nėra dviejų vienodų pėdų. Viena pėda paprastai būna šiek tiek didesnė už kitą. Pirkite tokio dydžio batus, kurie tinka didesnei pėdai. Yra įvairių pagalvėlių ir įdėklų, kurie gali užimti vietos bate, jei jis yra per didelis, tačiau negalima pridėti vietos per mažam batui.

 Ar tikrai reikia didesnių vaikščiojimo batų?

Batus galite išbandyti batų parduotuvėje arba ką tik išėmę iš dėžės, kai juos užsisakote internetu. Čia pateikiami patarimai, kurie padės sužinoti, ar juos toliau svarstyti, ar atsisakyti.

Dėvėkite tinkamas kojines arba trikotažą

 Svarbu mūvėti kojines, kojines su kojinėmis, neiloninėmis kelnaitėmis ir pan. kurias įprastai mūvite prie tos rūšies batų, kuriuos bandote. Prie suknelinių batų norisi dėvėti tokias kojines, kokias dėvėtumėte prie jų (arba nedėvėti jokių, jei būtent taip juos avėsite).

Jei tai sportiniai batai arba lauko batai, būtinai mūvėkite tokio storio kojines, kokias paprastai mūvite su jais. Kojinių storis turės didelę įtaką batų prigludimui.

Tarp ilgiausio kojos piršto galo ir bato priekio galo turėtų būti maždaug 5cm. Paprastai tai yra maždaug rodomojo piršto (mažos rankos) arba mažojo piršto (didelės rankos) galo dydis. Daugelio žmonių didysis kojos pirštas yra ilgiausias, tačiau kiti žmonės turi ilgesnį antrąjį kojos pirštą.

Pasirinkite avalynę, kurioje yra vietos kojos pirštų srityje

Kojų pirštams reikia vietos judėti. Dėl nepakankamai vietos pirštams gali atsirasti nuospaudų, nuospaudų, neuromų arba deformuotis pirštai.

 Kas negerai su mano kojų pirštais? Keturios dažniausiai pasitaikančios problemos

Vaikščiojimas apsiavus abiem batais

Nebijokite neskubėti ir pasimatuoti abiejų batų bei pasivaikščioti po parduotuvę. Jei yra galimybė, vaikščiokite skirtingais paviršiais (kilimu, plytelėmis ir pan.).

Geriausia būtų batus nusinešti į sporto salę ir vaikščioti ant bėgimo takelio. Taip batai išliks švarūs ir turėsite galimybę iš tikrųjų išbandyti batus. Kai kurios parduotuvės siūlo šią paslaugą, todėl nebijokite klausti.

Jei batus užsisakėte internetu, įsitikinkite, kad laikotės jų nurodymų, kokia nusidėvėjimo forma yra priimtina, kad galėtumėte batus grąžinti.

Batai turi būti iš karto patogūs

Batai turėtų būti patogūs parduotuvėje arba iškart išėmus iš dėžės, jei juos pirkote internetu. Nepirkite batų tikėdamiesi, kad kada nors jie bus pakankamai patogūs. Internetu įsigytus batus nedelsdami grąžinkite, jei jie nesijaučia puikiai.

Lengviau priderinti batus su raišteliais

Batus su raišteliais lengviau priderinti prie konkrečių poreikių ir lengviau išlaikyti ant kojų. Batai be raištelių negali prisitaikyti prie patinimo skirtumų ir juos sunkiau išlaikyti ant kojų, todėl pėdos sunkiau dirba.

Gaukite ekspertų pagalbą

Jei turite problemų su pėdomis arba nesate tikri dėl tinkamo avalynės pritaikymo, labai rekomenduojama nueiti į avalynės parduotuvę, kurioje siūlomas profesionalus, individualus avalynės pritaikymas. Išsamus avalynės pritaikymas ir parinkimas gali užtrukti nuo 45 iki 60 minučių.

Kad išvengtumėte pėdų problemų, kulno aukštis turėtų būti ne didesnis kaip 2-3 CM. Bet koks aukštesnis aukštis gerokai labiau spaudžia priekinę pėdos dalį ir ilgainiui gali sukelti pėdos skausmą.

Pagal https://batukaitau.lt


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: