Grožis - Laisvalaikis - 2020-09-17

Kaip sukurti jaukią namų atmosferą, neišleidžiant daug pinigų?

Artėjant šaltajam metų laikui, kai oras lauke nelepina, vis daugiau ir daugiau laiko norisi praleisti namuose. Jaukūs ir šilti namai – bene kiekvieno siekis. Tačiau, kad galėtumėte sukurti tokią namų atmosferą, reikia įdėti šiek tiek pastangų. Nors iš pradžių gali pasirodyti, jog visa tai gali pareikalauti nemažų investicijų, iš tiesų užtenka vos kelių detalių tokiam efektui pasiekti. Šiame straipsnyje pasiūlysime lengvai randamus, nebrangius daiktus, kurie taip patobulins jūsų namų aplinką, jog kaip niekada anksčiau ne tik norėsis į juos sugrįžti, bet ir leisti savo laisvalaikį įsisukus į pledą su puodeliu karštos arbatos. 

Knygos

Turbūt kiekvienuose namuose galima rasti knygų. Jos tarsi namų simbolis. Jei iki šiol visas savo knygas laikėte spintoje ar kitoje nepastebimoje vietoje, laikas jas ištraukti į dienos šviesą! Sudėkite knygas į gražų pintą krepšį ar išdėliokite jas atvirose lentynose. Norint labiau personalizuoti aplinką, įvairiomis knygomis galima atskleisti ir truputį detalių apie save, pavyzdžiui, tai gali būti knygos, parsivežtos iš įvairių šalių, kuriose teko apsilankyti, nuotraukų albumai su jūsų prisiminimais ar net vintažinės močiutės knygos. Yra daugybė būdų, kaip ir kokiomis knygomis galite dekoruoti savo namus, svarbu nebijoti eksperimentuoti.

Gėlės ir augalai

Įvairūs augalai yra puikus būdas paįvairinti norimą erdvę, suteikti jai daugiau spalvų ir gyvybės. Jie ne tik idealiai tinka dekoruoti kambarį, bet ir tuo pačiu metu daugelis jų valo orą, kuriuo kvėpuojate. Gėlių puokštė pamerkta į vazą bet kuriuo metų laiku sukels šypseną kiekvienam įėjusiam į jūsų namus bei greičiausiai pakels ir jūsų pačių nuotaiką. Galite rinktis tarp šviežių, džiovintų ar dirbtinių gėlių arba kitų augalų. Iš tiesų visai nesvarbu, ką išsirinksite, juos visus galima panaudoti dekoruojant kambarį ir kuriant svetingą atmosferą. Pabandykite iš pradžių pasirūpinti bent po vienu augalu į kiekvieną kambarį, iš karto pastebėsite, kaip pasikeitė erdvė – ji taps ramesnė, švaresnė ir net šviesesnė. 

Žvakės

Dar vienas namų akcentas, atpalaiduosiantis kiekvieną užėjusį į kambarį, yra ne kas kitas, o žvakės. Patalpai akimirksniu suteiksite šilumos bei jaukumo tiesiog uždegdami kelias jums patinkančias žvakes. Žvakes galite rinktis bekvapes arba jūsų mėgstamo kvapo, kuris iškart primins namus. Beje, ne tik jų kvapas veikia raminančiai, bet ir pati liepsna, jos sukuriamas mirgėjimas dažną atpalaiduoja. Žvakes galite statyti viena prie kitos, taip sudėliodami jums artimą kompoziciją, arba galite pasidairyti žvakidžių, kurios suteiks papildomo išskirtinumo ir originalumo.  Kaip bebūtų, žvakių kainos yra prieinamos kiekvienam, todėl kiekvienas gali nesunkiai jomis papuošti savo namus. 

Tekstūros

Taip pat vienas iš efektyvių ir paprastų triukų sukurti svetingesnius namus yra tekstūra. Apsupkite save daiktais, kuriuos tiesiog malonu liesti. Švelnios, pūkuotos medžiagos žmogui sukelia geras emocijas ar net pasitenkinimo jausmą. Įsigiję įvairių tekstūrų, spalvų ir dydžių pagalvėles, pledą ar kilimą galite lengvai atnaujinti bet kurią norimą erdvę. Daugelis jų yra ir itin minkšti bei purūs, tad papildomai galėsite mėgautis ir didesniu patogumu. Be viso to, eksperimentavimas tekstūromis ypač pasitarnauja tada, jei kambarys yra itin didelis. Tinkamai parinkta medžiaga padeda sumažinti atstumą ir sukuria jaukumo pojūtį erdvėje. 

Paveikslai

Menas ne visada gali pasirodyti vienas pirmųjų žingsnių, kuriant jaukius namus. Visgi, tai gali puikiai suveikti! Dabar ypač populiarūs darbai, kuriuose yra vaizduojami figūriniai, linijiniai brėžiniai, kuriantys vientisą masyvą, orientuotą į žmogaus kūno formas. Pateikti prislopintomis spalvų paletėmis ir išlenktomis linijomis šie paveikslai puikiai pasitarnauja kurdami jaukią, šiltą atmosferą namuose, kuriuose vyrauja natūralios, žemiškos spalvos. Visgi, jei nesate abstrakcijų mėgėjas, puikiai tiks ir klasikinio peizažo ar natiurmorto pasirinkimas, taip pat galite sienas papuošti ir ant didelio formato atspausdintomis nuotraukomis.

Muzika 

Jeigu turite visus aukščiau minėtus daiktus, bet vis tiek namuose kažko trūksta, pabandykite į pagalbą pasitelkti muziką. Vien muzika galite lengvai kontroliuoti ir pakeisti erdvėje tvyrančią nuotaiką. Ji padeda žmonėms pasijusti linksmiau ar atsipalaiduoti. Sudarykite dainų, kurios sukelia teigiamas emocijas, sąrašą ir turėkite juos po ranka, kai esate prastai nusiteikę. Nė nepastebėsite, kaip viskas, kas yra aplink jus, netrukus prašviesės. 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: