Pexels nuotr.

Kaip sukurti Kalėdų dvasią darbe?

Vos tik iškritus pirmajam sniegui, daugelis iš mūsų pradeda gyventi šventiniu ritmu: puošiame namus ir po truputį pradedame planuoti dovanas patiems artimiausiems. Tenka pripažinti, jog ne visiems dirbasi taip pat gerai, kaip kitais mėnesiais, tačiau kartais šventinė dvasia ofiso taip ir neaplanko. Jei kol kas jos nejaučiate savo darbe, situaciją vis dar galima pakeisti – išbandykite žemiau pateiktus patarimus, kurie darbe padės sukurti kalėdinę nuotaiką.

Pasirūpinkite ofiso dekoracijomis

Tai – kone svarbiausi atributai, kurie bet kokiai patalpai gali suteikti kur kas daugiau šventinės nuotaikos. Pati pagrindinė užduotis bus papuošti Kalėdų eglutę, tačiau vien ja nereikėtų apsiriboti. Naudokite lemputes, girliandas, patys iškirpkite snaiges, ant stalo padėkite vainikus ar išbandykite kitas idėjas, kurias įprastai pritaikote namuose. Jei dirbate didesniame biure, kiekvienas skyrius gali pats sugalvoti, kaip šventiškai papuošti aplinką, tačiau geriausia, jeigu visi laikysitės vienos bendros temos: taip aplinka išliks harmoninga.

Skaičiuokite dienas iki švenčių

Advento kalendoriai taip pat gali tapti ofiso puošmenomis, kurios primins, kiek laiko liko iki Kalėdų. Be to, darbuotojai kasdien sulauks malonių siurprizų, o galbūt – net ir užduočių, tad kalėdinės dvasios jiems tikrai nepritrūks. Tikėtina, kad daugelis su nekantrumu lauks sekančios darbo dienos, kuomet galės atverti dar vieną kalendoriaus langelį. Apie tai, kokie būna advento kalendoriai ir kokios dovanos juose slepiasi, plačiau galite paskaityti čia: https://kaledos.lt/katalogas/16/advento-kalendoriai/cat75.

Surenkite smagius kalėdinius konkursus

Tam, kad šventinės nuotaikos būtų dar daugiau, į jos kūrimą kaip įmanoma labiau turėtų įsitraukti visi darbuotojai. Tokių rezultatų paprasčiausiai galima pasiekti organizuojant įvairiausius konkursus. Pavyzdžiui, galite rinkti keisčiausią kalėdinį megztinį, varžytis dėl žaviausios šventinės dekoracijos, džiuginti vieni kitus gardžiais kepiniais ar pasiūlyti bet kokias kitas visiems priimtinas varžytuves. Žinoma, reikės pasistengti ir su prizais – kuo jie bus vertingesni, tuo didesnio darbuotojų įsitraukimo galite tikėtis.

Žaiskite slapto Kalėdų senelio žaidimą

Kalėdinės dovanos kolegoms taip pat yra neatsiejama šventinio maratono dalis, tačiau vietoj standartinio apsikeitimo jomis, galite pažaisti slapto Kalėdų senelio žaidimą. Nors galima rasti įvairių jo versijų, galite išbandyti pačią paprasčiausią, kuomet kiekvienas darbuotojas išsitraukia vieno kolektyvo nario vardą ir visą šventinį laikotarpį paslapčia jį turi stebinti maloniomis smulkmenėlėmis. Toks žaidimas bus itin įtraukiantis: reikės galvoti, kaip nustebinti dovanų laukiantį bičiulį ir tuo pačiu norėsis paspėlioti, kas dovanėles ant stalo palieka mums, tad šventinio šurmulio darbe tikrai netrūks.

Pasirūpinkite gardžiais užkandžiais

Sausainiai, pyragaičiai, karštas šokoladas ir įvairūs kiti gardėsiai taip pat padės sukurti kalėdinę dvasią. Žinoma, jei darbuotojų daug, pasirūpinti visų jų užkandžiais gali būti sudėtinga, tačiau į šiuos procesus galite įtraukti į juos pačius. Pasitelkite prieš tai minėtą kepinių konkursą ar tiesiog pasiūlykite idėją, jog kasdien vis kitas kolektyvo narys kitus turėtų nustebinti skaniais gardėsiais – taip nepritrūksite užkandžių ir tuo pačiu ugdysite bendruomeniškumo jausmą.

Nepamirškite šventinės muzikos

Nors visiems šiek tiek pabodusios, kiekvienais metais populiariausios kalėdinės dainos tarsi atgyja iš naujo – pasirūpinkite, kad jos skambėtų ir Jūsų biure. Tiesa, jei muzika trukdo susikaupti, ją galite naudoti tik per pietų pertrauką ar poilsio kambaryje bei virtuvėlėje. Galite pasiūlyti darbuotojams patiems sudaryti tokių dainų grojaraščius: galbūt taip atrasite naujų, ne mažiau šventiškų kūrinių.

Pasitelkę šiuos patarimus, lengvai sukursite kalėdinę dvasią savo ofise. Žinoma, kai kurias idėjas, priklausomai nuo darbo pobūdžio ir kolektyvo poreikių gali tekti šiek tiek pakoreguoti, tačiau bet kuriuo atveju pavyks pasirūpinti, kad net ir darbinėje aplinkoje šis laikotarpis būtų ypatingas. 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: