Kaip sumažinti potraukį saldumynams? Tai padaryti kur kas lengviau, nei manėte

Sausainiukai, pyragėliai, saldainiukai, šokoladas ar torto gabalėlis daugeliui skamba kaip puikus pasirinkimas. Visgi, nereikia pamiršti, kad besaikis saldumynų vartojimas gali atnešti ir nedžiuginančias pasekmes: papildomus kilogramus ir dėl antsvorio kylančias ligas. Taigi, labai svarbu atsakingai kontroliuoti suvartojamą saldumynų kiekį, o, jei, visgi, tai daryti sekasi sunkiai, siūlome atkreipti dėmesį į šiuos sprendimus.

Pradėkite vartoti kanapių aliejų

Vienas iš būdų, kaip sumažinti savo potraukį saldumynams, tai – pradėti vartoti kanapių aliejų (CBD). Tiesa, šis sprendimas bus naudingas ir dėl kitų priežasčių, pavyzdžiui, todėl, kad padės sumažinti tam tikrų ligų tikimybę, pagerinti nuotaiką. Taip pat naudingas CBD miegui, jūsų odai, plaukams. Tinka vartoti ir tuomet, kai natūraliomis priemonėmis norisi sustiprinti imunitetą ar ieškoma, priemonių, kurios padėtų greičiau raumenims atsigauti po treniruočių.

Valgykite uogas ir vaisius

Kai norisi ko nors saldaus, nebūtinai iš karto griebti torto gabalėlį, pyragaitį ar sausainių pakelį – vietoje to rinkitės įvairias uogas ir vaisius: braškes, avietes, šilauoges, bananus, obuolius. Šie pasirinkimai taip pat pasižymi saldumu, tačiau turės mažiau kalorijų.

Galbūt jums trūksta chromo?

Verta akcentuoti, kad rankos tiesimas link saldumynų, ne visada reiškia neatsakingą elgesį – labai dažnai taip elgiasi tie žmonės, kuriems tiesiog trūksta chromo. Tad, jei niekaip negalite sukontroliuoti suvartojamų saldumynų kiekio, pravartu vartoti papildus su chromu – labai tikėtina, kad pradėjus tai daryti, jūsų požiūris į saldumynus pasikeis. 

Stebėkite, kada dažiausiai griebiatės saldumynų?

Kai žmogui yra sunku suvaldyti saldumynų vartojimą, ypač pravartu atkreipti dėmesį į tai, kokiais atvejais labiausiai norisi ko nors saldaus. Galbūt, saldumynų griebiatės po sunkios fizinės veiklos? O, galbūt, kai patiriate stresą? Tokiu atveju, tai galima nesunkiai išspręsti: po aktyvios fizinės veiklos, griebkite ne saldumynus, o iš vaisų ir uogų pagamintus rutuliukus, tai tikrai leis jums atgauti prarastą energiją. Na, o, esant stresinei situacijai, atlikite kvėpavimo pratimus, pabūkite gryname ore, pasimėgaukite puodelių levandų arbatos be cukraus.

Miegokite ne mažiau kaip 7 valandas per parą

Tarp suvartojamo saldumynų kiekio bei miego trukmės, yra glaudus ryšys. Pasirodo, kad tie žmonės, kurie miega trumpiau nei 7 valandas per parą, saldumynų suvartoja labiau, nei tie, kurie skiria pakankamai laiko miegui. Ypač bloga situacija tuo atveju, jei miegama 4 – 5 valandas per parą: tuomet organizmai labai trūksta energijos, ir ją siekiama kompensuoti dideliu kiekiu saldumynų. 

Na, o pabaigai – dar viena svarbi detalė jei jau nusprendėte pasilepinti saldumynais, tai tebūnie jie kuo naudingesni jūsų sveikatai. Pavyzdžiui, įprastus sausainius keiskite avižiniais ar pilno grūdo sausainiais; į kepinius dėkite ne cukrų, o medų; o vietoje riebių kremų rinkitės tyres ir vaisių ir uogų. Taip paruošti desertai jūsų sveikatai bus naudingesni – turės daugiau maistinių medžiagų ir mažiau kalorijų. 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: