Kaip susigrąžinti dingusį šunį: į pagalbą ateis mobilioji programėlė

Jungtinėse Valstijose šiuo metu kuriama ir jau vartotojų testuojama mobilioji programėlė gali išvaduoti keturkojų augintinių šeimininkus nuo vieno didelio rūpesčio – „NOSEiD“ aplikacija padės dingusiems šunims rasti savo namus. Kol kas programėlė išmėginama Nešvilyje ir šio miesto apylinkėse (JAV, Tenesio valstija), tačiau jos kūrėjai teigia, kad naujoji technologija ir kitur pasaulyje gali tapti geru pavyzdžiu, kaip sumažinti benamių šunų skaičių.

Vienas iš trijų augintinių bent kartą savo gyvenime pasimeta nuo šeimininkų, rodo organizacijos „Petfinder“ duomenys. Tos pačios organizacijos duomenimis, Jungtinėse Valstijose kasmet dingsta ar būna pavagiami apie 10 mln. augintinių. „NOSEiD“ sprendimas, kuriamas IAMS, gali padėti sumažinti šiuos dramatiškus skaičius. IAMS priklauso pasaulinės „Mars“ korporacijos „Mars Petcare“ padaliniui.

Kaip jau atskleidžia programėlės pavadinimas, naujoji technologija pagrįsta šuns atpažinimu iš jo nosies ir kitų fizinių duomenų. Kiekvieno šuns nosis yra unikali – tai lyg žmogaus pirštų antspaudų analogas. „NOSEiD“ programėlė leis nuskanuoti šuns nosį, be to, technologija bus susieta su vietinėmis bendruomenėmis, kurios galės padėti pasimetusiems šunims rasti savo šeimininkus.  

„Gyvūnai augintiniai yra nepakeičiami šeimos nariai. Tikimės, kad „NOSEiD“ programėlė padės išlaikyti keturkojus bičiulius namuose ir neleis jiems atsidurti prieglaudose. Tai dar vienas mūsų žingsnis, siekiant sumažinti beglobių gyvūnų skaičių. Naujoji aplikacija kuriama kaip įrankis bendruomenei – nesvarbu, ar žmogus turi šunį, ar ne, jis galės prisijungti prie „NOSEiD“ ir padėti kaimynystėje pasiklydusiems šunims grįžti į namus“, – pažymi „Mars Petcare“ viceprezidentas rinkodarai Craigas Neely.

„NOSEiD“ programėlėje integruoti įrankiai, kurių gali prireikti, norint grąžinti pasimetusį augintinį į jo namus. Be šuns nosies skanavimo funkcijos, aplikacijoje taip pat integruotas interaktyvus pasimetusių šunų žemėlapis, augintinių fiziniai profiliai, ieškomo šuns atvaizdo generatorius ir pan.

Kaip veiks „NOSEiD“:

•                         Šunų šeimininkai, parsisiuntę programėlę į savo išmanųjį telefoną, paprašomi sukurti savo šuns profilį, kuris susideda iš augintinio nosies nuskenavimo bei fizinio šuns apibūdinimo.

•                         Jei šuo pasimeta, šeimininkas per progamėlę gali paskelbti jo paiešką, ši žinia tą pačią sekundę suveikia kitų „NOSEiD“ programėlės naudotojų telefonuose.

•                         Bet kas, suradęs pasimetusį augintinį, gali greitai nustatyti jo tapatybę, nuskenavę šuns nosį arba suradę gyvūną pagal jo apibūdinimą bendruomenės narių turimų šunų profilių bazėje. Atpažintas šuo operatyviai grąžinamas šeimininkams.

Šalia pagrindinio tikslo – padėti paklydusius augintinius sugrąžinti namo – programėlės kūrėja IAMS siekia prisidėti prie beglobių gyvūnų probemos sprendimo visame pasaulyje. IAMS ketina bendradarbiauti su gyvūnų prieglaudomis, taip pat edukuoti naujus šunų šeimininkus apie programėlės naudą bei kitas jau egzistuojančias priemones, padedančias surasti dingusį augintinį. Kompanija ketina bendradarbiauti ir su vietiniais šunų kirpėjais, restoranais, parduotuvėmis, šunų vedžiotojais bei visais kitais, kurių akiratyje dažniausiai atsiduria pasimetę keturkojai.

Apie „Mars Lietuva“:

UAB „Mars Lietuva“ yra tarptautinės bendrovės „Mars, Incorporated“ antrinė įmonė, veikianti Lietuvoje nuo 1993-iųjų metų. Gargžduose bendrovė turi maisto gyvūnams augintiniams gamyklą, o Vilniuje pardavimų ir rinkodaros padalinį. Šiuo metu įmonėje „Mars Lietuva“ dirba apie 800 darbuotojų.

Per metus gamykloje pagaminama apie 75 tūkst. tonų WHISKAS®, EXELCAT®, SHEBA® produkcijos gyvūnams augintiniams. „Mars Lietuva“ gamykla yra viena didžiausių šalies eksportuotojų – joje gaminami 400 rūšių ir porūšių produktai tiekiami į daugiau kaip 30 Europos šalių. Lietuvoje bendrovė organizuoja prekybą „Mars, Incorporated“ gaminamais saldainiais ir ledais MARS®, SNICKERS®, BOUNTY®, TWIX®, MILKY WAY®, M&M’S®, ryžiais ir padažais UNCLE BEN‘S®, gyvūnų augintinių priežiūrai skirtais PEDIGREE®, CHAPPI®, WHISKAS®, SHEBA®  ir NATUSAN® produktais.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: