Kaip susikurti funkcionalią namų lauko erdvę?

Namų lauko erdvė ar lauko kambarys neturėtų būti tinkami buvimui tik šiltuoju metų laiku. Tinkamai susiplanavę lauko kambarį, šia erdve galite mėgautis ištisus metus. Nesvarbu, ar šalia jūsų namo – didelis kiemas, ar nedidelė terasa, šie patarimai padės susikurti patrauklią ir stilingą lauko erdvę, kuri būtų tinkama buvimui net ir šaltuoju metų laiku.

Pratęskite gyvenamąją erdvę

Geriausias būdas, kaip susikurti lauko kambarį, yra suprojektavimas terasos, kuri nusitiestų nuo jūsų namų. O jei jūsų kiemas yra gana mažos erdvės ir netinkamas nuo namų nusitęsiančiai terasai, didesnės erdvės įspūdį sukursite įrengdami pavėsinę su horizontalių lentų grindiniu.

Siekite erdvės praktiškumo

Apgalvokite, ar jūsų kiemo terasa ar pavėsinė bus apsaugota nuo tiesioginių saulės spindulių, vėjo. Taip pat svarbu skirti dėmesio lauko erdvės paskirties įvertinimui. Ar norite sukurti poilsinę, ar pramoginę lauko erdvę? O gal poilsio ir pramogų kombinaciją? Tai įvertinus, pats laikas apgalvoti lauko baldų išdėstymą ir norimą jų stilių.

Apgalvokite lauko erdvės zonas

Kaip ir kurdami namų erdvę apgalvojame kambarių išprojektavimą, taip ir kuriant lauko erdvę svarbu apgalvoti „zonas“. Tai padės užtikrinti, kad lauko erdvė būtų funkcionali. Lauko erdvių zonas (pavyzdžiui, virtuvę, pavėsinę, poilsio vietą) galima atskirti tvoromis, sienelėmis ar pakabinamomis užuolaidomis. Norėdami užtikrinti zonų privatumą, galima jas atskirti augalais (pavyzdžiui, vynmedžiais).

Pritaikykite erdvę šaltiems orams

Kad galėtumėte mėgautis lauko kambariu ir erdve šaltuoju metų laiku, įsirenkite nešiojamąjį lauko šildytuvą ar židinį, kuris ne tik skleis šilumą, tačiau ir suteiks erdvei jaukumo. Taip pat įvertinkite galimybę apšiltinti lauko kambario sienas. Parūpinkite šiltų antklodžių, kurios derėtų prie bendro eksterjero.

Skirkite dėmesio apšvietimui

Apšvietimas yra paprasčiausias būdas sukurti norimą lauko erdvės atmosferą. Įrenkite skirtingų tipų šviestuvų: vieni bus tinkami vakarėlio apšvietimui, kiti – jaukiam vakarui ilsintis. Šviesos diodai ar šviestuvai ant laiptelių, pavėsinės ar židinio, kabančios girliandos – pasirinkimų gausybė. Svarbiausia pasirūpinkite LED šviestuvais, kuriems nereikėtų maitinimo lizdų – tokiu būdu ne tik sukursite aplinkai draugišką lauko erdvės apšvietimą, tačiau ir ženkliai sutaupysite. 

Konsultuokitės su specialistais

Susikūrę lauko erdvės viziją, naudinga ieškoti profesionalų pagalbos, kurie padėtų efektyviai įgyvendinti jūsų lūkesčius. Kraštovaizdžio dizaino specialistai jums padės priimti geriausius sprendimus pagal jūsų lauko teritoriją ir turimą biudžetą. Būsite tikri, kad jūsų investicija – atsipirks. Be to, bendradarbiaudami su specialistais ne tik sutaupysite laiko, tačiau ir išvengsite galimų klaidų lauko erdvės kūrimo ir projektavimo metu.

Lauko erdvių projektavimo paslaugos: https://nora-design.lt  


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: