Lietuvos naujienos - Sveikata - 2021-06-14

Kaip teisingai matuoti kraujo spaudimą?

Kraujo spaudimas – vienas svarbiausių rodiklių, atskleidžiančių labai svarbią informaciją apie jūsų pačių organizmą ir netgi galinčių išgelbėti gyvybė. Tik žinodami, koks yra jūsų kraujo spaudimas, galėsite priimti tinkamiausius savo sveikatai sprendimus. Tačiau, kad tai būtų galima padaryti, labai svarbu žinoti tikslius duomenis. Na, o tai padaryti bus galima tik tuo atveju, jei ne tik įsigysite aukštos kokybės prietaisus kraujo spaudimui matuoti (viena iš prekybos erdvių, kur jų galite įsigyti, yra https://biomed.lt/lt/52-kraujospudzio-matuokliai), bet jei ir laikysitės tam tikrų taisyklių matuodami. Taigi, pats metas pasitikrinti, kaip teisingai matuoti kraujo spaudimą. Štai, taisyklės, kurių verta paisyti, jei jūsų tikslas – kokybiškas kraujo spaudimo matavimas. 

Viena iš taisyklių, kurios ypač svarbu laikytis, siekiant gauti kuo tikslesnius matavimų duomenis, yra ramios aplinkos pasirinkimas. Susiraskite vietą, kurioje jūsų dėmesio netrikdytų namiškiai ar augintiniai – geriausia, jei patalpoje būsite vieni ir galėsite niekieno netrukdomi atlikti šią procedūrą.

Nors poreikis pamatuoti kraujo spaudimą dažnai iškyla ekspromtu, dėmesį verta atkreipti į į tai, kad dažnu atveju galima suplanuoti šią procedūrą ir būtent tai ir reikėtų daryti, jei jūsų tikslas – gauti kuo tikslesnius duomenis. Trumpiau tariant, jei norite gauti kuo tikslesnius šio matavimo duomenis, savo laiką planuokite taip, kad bent pusvalandį iki šios procedūros, neužsiimtumėte fizine veikla. Būtent tuomet matavimo rezultatai ir bus kuo tiksliausi.

Tačiau bent pusvalandį iki šios veiklos, svarbu ne tik neužsiimti fizine veikla, bet ir negerti kavos, ir nerūkyti, priešingu atveju, matavimo rezultatai gali būti jau ir nebe tokie tikslūs, t.y., dėl šių aplinkybių, kraujo spaudimas gali būti šiek tiek aukštesnis.

Ne paslaptis, kad dažnasis mūsų mėgstame nešioti įvairius papuošalus, tačiau, dėmesį verta atkreipt į tai, kaip jie jus priverčia jaustis. Jei dėl jų jaučiate rankos spaudimą, bus geriausia, jei prieš matuodami kraujo spaudimą, papuošalus nusiimsite, tokiu atveju, matavimo rezultatai taip pat bus tikslesni. 

Jei ką tik patyrėte stresą ar jaučiate jaudulį, tokiu atveju, tai taip pat nėra tinkamiausios būsenos matavimams atlikti – šiek tiek palaukite, kol nusiraminsite, išgerkite stiklinę vandens, praverkite langą, kad patalpa prisipildytų gaiviu oro  ir tik tuomet atlikite matavimą. 

Taigi, dabar jau žinote, kaip teisingai matuoti kraujo spaudimą, tad belieka tik laikytis šių taisyklių. 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: