Jaunimas - Lietuvos naujienos - 2020-07-12

Kaip žinoti, ar vaikas pasiruošęs priešmokyklinei klasei?

Priešmokyklinis ugdymas yra skirtas 5-7 metų amžiaus vaikams, kurio tikslas – atskleisti vaiko gabumus ir paruošti jį pirmąjai klasei. Priešmokyklinio ugdymo klasėse yra orientuojamasi į vaikų socializaciją bei mokymą, tad vaikams yra suteikiama puiki galimybė ugdyti savo bendravimo, bendradarbiavimo, klausymosi, savarankiškumo įgūdžius ir dar daugiau.

Priešmokyklinis ugdymas vaikui padeda daug lengviau pereiti prie formalaus (pradinio) ugdymo, tad yra itin svarbus ruošiant vaiką į pirmąją klasę. Kita vertus, ne visi vaikai, sulaukę tinkamo amžiaus mokytis priešmokyklinėje klasėje, yra tam pasiruošę.

Tad kaip atpažinti, ar vaikas jau pasirengęs priešmokyklinei klasei? Išskiriame keletą požymių, į kuriuos vertėtų atkreipti dėmesį:

  • Gali leisti laiką vienas

Dažnai maži vaikai susiduria su nerimu ir baime, kuomet yra atskiriami nuo tėvų. Tuo tarpu jei vaikas jau yra pajėgus leisti laiką vienas ar tarp mažai pažįstamų žodžių, jei jam nereikalingas nuolatinis tėvų ar auklės buvimas šalia – galima manyti, jog jis yra pasiruošęs priešmokyklinei klasei.

  • Moka susikoncentruoti

Žinoma, koncentracijos gebėjimai priklauso ne tik nuo vaiko amžiaus bei brandos, tačiau ir nuo jo charakterio. Kita vertus, jei vaikas gali ilgesniam laikui susikoncentruoti į užduotį ar tai, ką sako suaugusysis, tai rodo, kad jis potencialiai gebės išbūti bei užsiimti veikla ir priešmokyklinėje klasėje.

  • Moka leisti laiką su kitais vaikais

Labai svarbu, kad priešmokyklinėje klasėje vaikas gebėtų išbūti su kitais vaikais – nereikštų agresijos, neužgauliotų ar nepradėtų pyktis. Žinoma, bendravimo įgūdžiai dažniausiai priklauso nuo patirties, o ne nuo amžiaus, tačiau bet kokiu atveju, priešmokyklinėje klasėje vaikas jau turėtų mokėti eiti į draugišką santykį su bendraamžiais.

  • Yra kantrus

Priešmokyklinėje klasėje vaikai praleidžia beveik visą dieną, o pamokėlių metu užsiima įvairiomis veiklomis. Tad labai svarbu, kad vaikas mokėtų išbūti visą dieną ne tik be tėvų, bet ir užsiimdamas nustatyta veikla. Dažnai maži vaikai neišbūna ilgą laiką pamokinėse veiklose ir tai rodo, kad jie dar nepasiruošę priešmokyklinei klasei.

Priešmokyklinis ugdymas Vilniaus „Vitlio“ licėjuje – www.vitliolicejus.lt


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: