Kalbos mokėjimas – tai laisvė bendrauti ir pažinti

Sužinoti, kokia didelė kalbų įvairovė, susimąstyti apie tai, kad labai naudinga mokėti kuo daugiau kalbų, nes kalbos mokėjimas suteikia laisvę bendrauti, pažinti, planuoti savo karjerą, „Žemynos“ progimnazijos, kurioje mokoma ne tik gimtosios lietuvių kalbos, bet ir anglų, vokiečių, prancūzų bei rusų kalbų, moksleiviai turėjo progą rugsėjo 26 -ąją mokykloje minėdami Europos kalbų dieną.

Porą savaičių 5-8 –tų klasių mokiniai, pasiskirstę grupelėmis, kartu su grupelę kuruojančiu mokytoju rinko medžiagą apie pasirinktą Europos valstybę, jos kalbą, papročius. Tiko viskas: ir suvenyrai, parsivežti iš vienos ar kitos Europos valstybės, ir įvairūs lankstinukai, atvirukai, nuotraukos, straipsniai, garso įrašai.

Europos kalbų dieną klasių durys pasipuošė įvairiaspalviais autobusiukais, nurodančiais, apie kokią Europos valstybę, jos kalbą gali už šių durų sužinoti.

Ir rinkdami medžiagą Europos kalbų dienai paminėti, ir susipažindami su draugų surinkta medžiaga apie vieną ar kitą Europos valstybę mokiniai turėjo galimybę plačiau susipažinti su Europos valstybėmis, Europos kalbų įvairove. Renginys paskatino domėtis kalbomis, jų mokytis, ugdė pagarbą visoms kalboms. Toks ir buvo mokyklos visų kalbų mokytojų, kurios organizavo šį renginį, tikslas.

Aušra Vaitkienė
Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė, atstovė ryšiams su visuomene

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: