Kalėdinės namų interjero tendencijos: paslaptingų tamsių spalvų ir baltų nėrinių kontrastas

Šiemet žiemos šventes daugelis sutiksime namuose. Čia ne tik švęsime, bet gaminsime maistą, leisime laiką su šeima, ilsėsimės. Daugiau laiko praleidžiant namuose, kyla noras juos puošti ir kurti jaukumą, taip lyg atsveriant tamsą ir šaltį už lango. Interjero dizainerė atskleidžia, kokios namų interjero tendencijos vyrauja šį sezoną.

Olandų menininkų įkvėptas sezonas

„Šių metų kalėdines namų interjero dekoravimo tendencijas įkvėpė senųjų olandų meno meistrų darbai. Pastarieji duoda toną žaviam ir skoningam pertekliui. Greta pastebima kita, elegantiška, skandinaviškų kotedžų įkvėpta, tendencija. Taigi šį sezoną dominuoja neutralios bei šviesios spalvos, o akcentais tampa rūdžių raudona ir oranžinė spalvos, gėlės. Tai pat tradiciniai „vyriško“ stiliaus ornamentai šį sezoną kontrastuoja su nėriniais. Taip namuose sukuriamas jaukus, svetingas, patogus, turtingas interjeras“, – sako IKEA interjero dizainerė Gintarė Gumenikovaitė-Barzdė.

Pasak interjero dizainerės, norint sukurti tokią nuotaiką namuose, galima vadovautis žodžiais šiltas, nostalgiškas, gausus, dramatiškas ir rinktis pablukusios raudonos, tamsiai žalios, mėlynos spalvų kilimus, baldus, interjero elementus.

„Šį sezoną svarbų vaidmenį vaidina langelių ir gėlių raštai. Galite juos derinti su tos pačios paletės tamsesnėmis spalvomis. Taip pat galite rinktis blukintą, originalią kaimiško stiliaus tekstilę ir derinti ją su išraiškingais tamsių spalvų akcentais. Dramatiškam, bet kartu jaukiam žiemiškam įvaizdžiui sukurti puikiai tinka tamsus aksomas ar panašus minkštas, švelnus audinys ir gausūs kontrastingų, prislopintų spalvų raštai. Tokį derinį puikiai papildo tamsesnių ar natūralių spalvų tekstilė, pavyzdžiui, užuolaidos, pagalvėlių užvalkalai“, – sako interjero dizainerė.

Metas išsitraukti paveldėtas gėrybes

Seni, galbūt paveldėti daiktai, tekstilės dirbiniai, stalo įrankiai ar interjero dekoracijos šį sezoną gali būti traukiami iš komodų ir spintelių į dienos šviesą, kad atgimtų ir papuoštų namus. Tad dabar geriausias metas patikrinti, ar turite kokių nors senovinių gėrybių.

„Šiemet rekomenduojama rinktis dideles keramines vazas, molinius dubenis, žvakides, serviravimo lėkštes. Jei norite sukurti šiuolaikišką, rafinuotą interjerą, šiuos daiktus sudėkite apgalvota tvarka, tiesia linija, spalviškai suderinkite su papuošimais. Jei prijaučiate tradiciniam stiliui, tuos pačius papuošimus ir stalo įrankius grupuokite mažiau tvarkingai, pridėkite kontrastingų spalvų, derinkite skirtingus aukščius, dydžius, formas”, – pataria G. Gumenikovaitė-Barzdė.

Derinant senus su naujais daiktus, interjero dizainerė pataria atkreipti dėmesį į spalvų ryškumą. „Pavyzdžiui, baltos keramikos ir balto porceliano atspalviai yra sunkiai suderinami, todėl geriau derinti skirtingas formas ir dydžius, bet visus puodelius, serviravimo indus ir žvakides rinktis tik keraminius. Foniniai daiktai bei pagrindiniai papuošimai suvienys šį įvaizdį ir stilistiškai sujungs skirtingus daiktus, tad galite patiesti vienspalvę sodrios arba smėlinės ir šviesiai pilkos spalvos staltiesę, stalo takelių.”

Kaip puošti Kalėdų eglę?

Šios Kalėdos alsuoja nostalgija ir vaikystės prisiminimais apie žiemos šventes, o sezoninio įvaizdžio vinis – nėriniai. Tai gali būti ir šviestuvai karpytais popieriniais gaubtais. Jie ne tik gražiai atrodo interjere, bet ir primena žvaigždes bei snaiges, kurias daugelis vaikystėje karpė iš popieriaus. IKEA interjero dizainerės teigimu, dramatiškumo ir jaukumo aplinkai suteiks daug žvakių bei prislopinta šviesa, o jaukus namų apšvietimas rudens ir žiemos mėnesiais apskritai taps atsvara tamsai ir šalčiui už lango.

Kalbant apie šiųmetės Kalėdų eglės papuošimus, patariama derinti įvairius ornamentus, skirtingas formas ir medžiagas. Anot interjero dizainerės, kalėdiniai eglutės papuošimai šį sezoną labai įvairūs: nuo stiklinių lašo formos iki minkštų medžiaginių bumbulų, o tradiciniai stikliniai bumbulai žavi raudonos, auksinės, mėlynos, žalios spalvų deriniais.

Ieškantiems tvaresnės Kalėdų eglutės alternatyvos interjero dizainerė pataria rinktis pagamintą iš bambuko ar kitos medienos, medžiaginę. Tokią turėsite daugybę metų ir kaskart galėsite vis kitaip papuošti. Jei namuose ankštoka, išeitis gali būti originali Kalėdų eglutė-sieninė dekoracija.

„Šį sezoną puikiai tiks rankų papuošimai eglutėms ir stalui. Jų galite pasigaminti iš cinamono lazdelių, medžių šakų, imbierinių sausainių, džiovintų vaisių. Tokios rankų darbo dekoracijos, kaip ir skirtingo dydžio bei skirtingų formų keraminių rankų darbo dirbinių bei rūdžių (rusvai oranžinės) spalvos deriniai, skleidžia jaukumą“, – sako G. Gumenikovaitė-Barzdė.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: