Kalėdų laikotarpiu darželis skatina kurti dekoracijas natūraliomis priemonėmis

Artėjant didžiosioms metų šventėms, parduotuvėse ant prekystalių nugula plastmasiniai žaisliukai, girliandos, vartotojams diegiant idėją, kad kiekvienais metais eglutė turi būti puošiama skirtingomis tematikomis, taip skatinant visuomenės vartotojiškumą. Panevėžio lopšelis – darželis „Diemedis“ pedagogai mano, kad atėjo laikas parodyti  vaikams, jog galima dekoracijas Kalėdoms kurti su mažesniu poveikiu aplinkai, nuo mažų dienų skatinant vaikus tiesiogiai įsitraukti į kūrybos procesą bei gaminti žaisliukus iš aplinkai draugiškų medžiagų.

Panevėžio lopšelio – darželio „Diemedis“ mokytojų bendruomenė nutarė, kad įstaigoje šiais metais skambės nevartotojiškumo melodija, kuri tiesiogiai prisidės prie gamtos apsaugos. Mokytojos savo idėja įkvėpė vaikus ir kartu su jais bei jų tėveliais nusprendė kurti eglutei  žasiliukus iš paprastos, įspūdingos meno priemonės –  modelino. Tokia medžiaga yra ne tik malonus įrakis vaikams, bet ir lengvai džiūstantis ore. Jį naudojant lengvai galima pasigaminti žaisliukus ir aplinką puošti naturaliomis priemonėmis. Taip pat lopšelio – darželio kieme suspindo žibintai, kuriuos gamino vaikų tėveliai, panaudojant antrą kartą 5 litrų plastiko tarą. Tėvų kūrybiškumo pagalba lauke pasirodė ir besmegeniai, pagaminti iš gamtos turto ir stebuklo – medžio. Ta pačia idėja papuošėme vieną iš Panevėžio miesto vitrinų, pabrėždami, kad reikia pradėti nuo savęs ir tokia iniciatyvą diegti plačiai visuomenei.

Tokia idėja buvo naudinga ne tik vaikams, bet ir visai bendruomenei: čia vyravo artumas, dalinimasis idėjomis, bendruomeniškumas ir jaukumas. Prie idėjos prisidėjo gausus kolektyvas – viena mokytoja mokė kaip realizuoti šią idėją – puošti nenaudojant jokių dažų, o naudoti tik paprastas įspaudimo priemones. Kitos mokytojos namuose ieškojo įvairių sausainių formelių ir jomis dalinosi.

Papuošus įstaigą, rankų darbo kalėdinėmis dekoracijomis,  atsirado žavesys, širdies džiaugsmas, kad idėja buvo realizuota. Tai suteikė šiltų emocijų bei realios naudos tiek mokytojoms, tiek vaikams bei jų tėveliams. Dauguma mokytojų teigė, kad namuose norėtų pasidaryti tokius pat žaisliukus bei dekoracijas. Vaikams –  tai pamoka ir galimybė save realizuoti kūryboje, todėl jie pasigaminę šventinius žaisliukus nešė namo, kaip staigmeną eglutei bei šeimos nariams.

Panevėžio lopšelis – darželis „Diemedis“ skatina visos Lietuvos kultūros įstaigas ir piliečius puoštis, naudojant natūralias priemones. Toks veiksmas ne tik prisidės prie aplinkos tausojimo, bet ir pakvies bendruomenę susiburti bendrai veiklai, o įstaigos, miestas ar kiekvieno namai bus papuošti unikaliais ir išskirtiniais žaisliukais.

Straipsnio ir nuotraukų autorė: auklėtoja – metodininkė Audronė Verikienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: