Kalėdų laukimą praskaidrins užsienio rotariečių labdara ir nuoširdus bendravimas

Panevėžio rajono savivaldybės vadovai šiandien priėmė Norvegijos ir Danijos Rotary klubų atstovus. Savivaldybės salėje vykęs padėkos renginys priminė šiltą senų draugų susitikimą, mat tradiciškai prieš Kalėdas labdarą Panevėžio kraštui atvežantys norvegai ir danai – daugiamečiai ne tik Lietuvos Rotary klubo, bet ir Panevėžio rajono savivaldybės bei visos Panevėžio apskrities bendradarbiavimo partneriai ir bičiuliai.

“Džiugu su Jumis sveikintis ir už Jūsų geranoriškumą dėkoti jau 16-tą kartą. Džiaugiamės, kad kiekvienas Jūsų vizitas keičia daugelio žmonių gyvenimus”, – sakė Panevėžio rajono savivaldybės meras Povilas Žagunis.

Norvegijos ir Danijos rotariečių projekto tikslas – paremti socialinę atskirtį patiriančius asmenis, neįgaliuosius, nepasiturinčias šeimas, socialines įstaigas.

Pagerbti kilnią misiją atliekančius svečius taip pat atvyko Panevėžio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Antanas Pocius, administracijos direktorius Eugenijus Lunskis, Pasvalio rajono savivaldybės meras Gintautas Gegužinskas, Kupiškio rajono savivaldybės atstovai. Padėkos renginyje dalyvavo Panevėžio rajono seniūnijų seniūnai, socialiniai darbuotojai.

Projekto iniciatorė Norvegijos-Lietuvos Rotary klubų bendradarbiavimo komiteto pirmininkė Edrund Olaisen sakė su rotariečių delegacija kalėdinę labdarą į Panevėžio kraštą atvežanti 16 kartą, tačiau Lietuvoje iš viso lankosi jau 39 kartą.

„Lietuva – mano antroji gimtinė“,– šią E. Olaisen lietuviškai ištartą frazę auditorija palydėjo karštais plojimais.

Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai“ laureate už filantropinę veiklą šiemet tapusi geradarė pabrėžė, kad jos inicijuoto projekto esmė – bendradarbiavimas.

“Svarbiausias tikslas – bendradarbiavimas tarp rotariečių ir iš jo išaugantis bendradarbiavimas su jūsų valdžios atstovais bei socialiniais darbuotojais, kuris leidžia mums bent kažkiek praskaidrinti socialinės atskirties žmonių gyvenimus”, – kalbėjo E. Olaisen.

Danijos Rotary klubo delegacijos vadovas Rotary tarptautinis direktorius Per Hoyen kukliai sakė, kad jų maži darbai daro didelius stebuklus ir pasidžiaugė, kad penkioliktą kartą viešėdamas mūsų šalyje, kaskart mato, kaip ji gražėja, tobulėja, vis drąsiau sprendžia socialines problemas.

Svečiai akcentavo abipusio bendradarbiavimo svarbą, sakydami, kad jie jaučiasi ne tik duodantys, bet ir gaunantys – naujų minčių, idėjų, bendravimo patirties, džiaugsmo, kad po kiekvieno vizito šalių ryšys vis labiau stiprėja.

Dar tampresnėmis gijomis jį susiejo ir šiemet gegužę surengta Panevėžio rajono savivaldybės ir seniūnijų socialinių darbuotojų išvyka į Norvegijos socialinės paskirties įstaigas. Vizito metu pasisemta gerosios norvegų socialinės veiklos patirties. Už tai kelionėje dalyvavę Savivaldybės atstovai dar kartą padėkojo norvegams, įteikdami jiems lietuviškų dovanų.

Po padėkos renginio Savivaldybėje svečiai, pasiskirstę grupėmis, kartu su seniūnijų atstovais, kitais lydinčiais asmenimis išvyko aplankyti labdarą gaunančias šeimas, pabendrauti su seniūnais, socialiniais darbuotojais, kaimų gyventojais. Svečiai nuolat akcentuoja, kad jiems labai svarbu ne tik suteikti materialinę paramą, bet ir parodyti jos gavėjams dėmesį bei rūpestį.

„Tikimės, kad mūsų nuoširdus bendravimas, pasisvečiavimas labdarą gaunančiose šeimose praskaidrins joms Kalėdų laukimą, suteiks vilties, kad gyvenime galima ieškoti to, kas pakelia, įkvepia, džiugina“,– moralinę savo misijos svarbą akcentavo E. Olaisen.

Šiemet labdarą bei kalėdinių dovanėlių gaus 33 Panevėžio rajono šeimos, Vaikų globos namai.

Krovinys praėjusį pirmadienį buvo iškrautas Keravos kaime esančioje bendrovės „Agrolita“ gamybinėje bazėje ir paskirstytas seniūnijų atstovams. Labdaros priėmimo darbus koordinavo Panevėžio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Panevėžio Rotary klubo narys, Lietuvos–Norvegijos Rotary klubų bendradarbiavimo komiteto pirmininkas Algirdas Kęstutis Rimkus.

Didžiuliu sunkiasvoriu autofurgonu atgabentoje beveik 8 tūkst. kg siuntoje – drabužiai, avalynė, užuolaidos, kilimai, virtuvės įranga, stalai, kėdės, lovos, čiužiniai, spintelės, foteliai, dviračiai, neįgaliesiems skirta įvairi įranga, kalėdinės dekoracijos ir dovanos.

Kaip visada, geradariai neapsiribojo vien atgabenta labdara. Šią savaitę, būdami Lietuvoje, už 5 900 eurų jie dar nupirko įvairios buitinės technikos, tai – šaldytuvai, televizoriai, dujinės viryklės.

Iki šiol užsienio rotariečių paramos gavo daugiau kaip 1 100 Panevėžio krašto šeimų.

Savivaldybės informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: