„Kalnapilio-Tauro grupės“ siekis – 28 proc. didesnė alaus gamyba

Viena iš didžiausių Lietuvos alaus gamintojų „Kalnapilio-Tauro grupė“, į įrangos atnaujinimą šiemet investuojanti daugiau nei 2 mln. eurų, ketina padidinti gamybą 28 proc. Šis sprendimas priimtas siekiant stiprinti alaus gamintojo pozicijas Lietuvoje bei auginti eksporto apimtis.

Tyrimų bendrovės „Nielsen“ duomenimis, alaus rinka šių metų sausį-balandį, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, kiekiu augo 9,7 proc. Sparčiausiai augo alaus pardavimai skardinėse – 18 procentų.

„Kalnapilio-Tauro grupės“ duomenimis, daugiausia įtakos alaus rinkos augimui turėjo aukščiausios kokybės „Premium“ alaus skardinėse segmentas, kuris per pirmuosius keturis šių metų mėnesius padidėjo apie 30 procentų.

„Mes sieksime augti dar sparčiau nei auga alaus rinka Lietuvoje. Planuojame, kad mūsų gamybos apimtys padidės 28 proc., palyginti su praėjusiais metais, kai pagaminome 78 mln. litrų alaus. Sieksime didesnės rinkos dalies tiek Lietuvoje, tiek užsienyje ir darysime tai aktyviai“, – sakė „Kalnapilio-Tauro grupės“ generalinis direktorius Marijus Kirstukas.

„Pastaraisiais metais analizuodami alaus vartotojų įpročių pasikeitimus pastebime, kad vis daugiau alaus mėgėjų linkę manyti, jog skardinėje esančio alaus kokybė tokia pati kaip stiklinėje taroje ir ima vertinti jos patogumą. Be to, kinta pati alaus vartojimo kultūra – didesnis dėmesys skiriamas išskirtiniams skoniams, naujienoms. Renkantis aukštesnės kainos „Premium“ alų, itin svarbią reikšmę turi prekės ženklas ir gamintojo patikimumas. Prekės ženklo svarba, renkantis „Premium“ alų, yra net 14 procentinių punktų didesnė, palyginti su vidutinės kainos alumi“, – teigė „TNS LT“ tyrimų ekspertizės vadovė Daiva Plauškaitė.

Įprotį pirkti alų skardinėse pastebi ir „Kalnapilio-Taurė“ grupė.

„Jau kurį laiką stebime, kad skardinių pakuotės kasmet populiarėja dėl augančio poreikio patogumui. Bendrovės duomenimis, „Kalnapilio“ aukščiausios kokybės „Premium“ alus skardinėse per pirmuosius keturis šių metų mėnesius augo daugiau nei 40 proc., tai yra sparčiau nei visas šis segmentas. Tai paskatino investuoti į šios pakuotės gamybos plėtrą artėjant šiltajam sezonui“, – teigė M. Kirstukas.

„Kalnapilio-Tauro grupė“ ketina stiprinti pozicijas ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Šiemet planuojama pagaminti apie 100 mln. litrų alaus. Anot M. Kirstuko, didesni gamybos pajėgumai leis didinti pardavimus vietinėje rinkoje bei eksportą.

„Tradiciškai, didžiausios lietuviško alaus eksporto rinkos yra ten, kur didelės lietuvių bendruomenės. Pagrindinės mūsų eksporto šalys: Didžioji Britanija, Airija, Ispanija, Rusija, JAV, Danija, Latvija ir Estija. Prognozuojame, kad šiemet eksporto apimtys turėtų išaugti daugiau nei 50 proc., palyginti su 2014 metais“, – kalbėjo bendrovės vadovas.

Gamybos apimčių augimą skatins ir investicijos į efektyvesnės alaus šaldymo sistemos diegimą.

„Nauja efektyvesnė šaldymo sistema, kuri jau įdiegta ir pradeda veikti, leis per metus apie 10 proc. sumažinti elektros energijos sąnaudas. Ši investicija mūsų kompanijai svarbi ne tik dėl didesnių gamybos apimčių – siekiame atsakingai elgtis visuomenės ir aplinkos atžvilgiu“, – sakė M. Kirstukas.

„TNS LT“ tyrimų ekspertizės vadovė D. Plauškaitė pabrėžė, kad vartotojams svarbu, jog įmonės rūpintųsi ir tausotų aplinką. Pasak jos, atsakingo verslo tema aktuali net 72 proc. Lietuvos gyventojų – vos 4 proc. mažiau nei bendru Europos Sąjungos mastu. Vertinant pokytį per 10 metų, net 50 proc. Lietuvos gyventojų pastebi, kad įmonės siekia elgtis atsakingiau.

Per pastaruosius ketverius metus „Kalnapilio-Tauro grupė“ į gamybą investavo 8,9 mln. eurų.

„Kalnapilio-Tauro grupėje“ praėjusių metų pabaigoje dirbo 346 darbuotojai, jų skaičius, palyginti su 2013 metų pabaiga, išaugo 7 proc. Grupė pirmavo Panevėžio regione pagal sumokėtų mokesčių sumą (49,88 mln. litų).


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: