Kam reikalinga povedybinė sutartis?

Dauguma žmonių gyvena santuokoje, tačiau tikrai ne kiekvienas susimąsto apie tokį susitarimą. Tuo labiau, kad tikrai ne kiekvienas ir žino, jog yra imanomas toks variantas. Taip pat kartais trūksta ir informacijos, kaip viskas vyksta ir kokios yra sutarties sąlygos. Ir dėl visų šių priežasčių gali kilti natūralus klausimas – kam to reikia. O kai kurie iškart pagalvos, jog gal jiems kaip tik reikėtų rimtai pamąstyti apie tokį variantą. Tuo labiau, kad oficialų susitarimą priimti gali praktiškai visi sutuoktiniai.

Ir nors dažniausiai sakoma, jog povedybinė sutartis yra turto pasidalijimas, kuris gali neigiamai paveikti poros santykius, tačiau tuo pačiu tai gali būti itin naudinga. Kadangi labai dažnai toks susitarimas priimamas siekiant apsaugoti kito žmogaus turtą nuo galimos rizikos.

Jeigu, pavyzdžiui, vienas iš sutuoktinių vykdo pakankamai rizikingą verslą, turi nemažų finansinių įsipareigojimų arba užsiima investicijomis. Tuomet nesėkmės atveju gali kilti reali rizika visam šeimos turtui. Kadangi po santuokos jis tampa bendras.

Todėl ir kreditoriai gali pasikėsinti į abiejų sutuoktinių turimą turtą. Taigi, tokiu atveju susitarimas aiškiai apibrėžia bei atskiria kiekvieno turtą, tad kažkam nutikus tai laikoma kiekvieno individualiu nuosavybe. Ir nors pradžioj gali atrodyti, jog taip sutuoktiniai nenori dalintis ir turėti bendro turto, tačiau kartu tai gali juos apsaugoti nuo galimų finansinių problemų kažkam nutikus.

Kokios yra sutarties sąlygos?

Kiekvienu atveju sąlygas ir visus niuansus galima keisti ir apibrėžti taip, kaip nori abu sutuoktiniai. Ir nors pagrindinis aspektas yra turtas bei turimi finansai, tačiau net ir jie gali būti pasidalinti su tam tikromis išlygomis. Todėl konkrečių sąlygų nėra ir jas nusistato patys sutuoktiniai bendru sutarimu.

Todėl kai kuriais atvejais gali būti priimtas visiškas finansų pasidalijimas, o kai kuriais atvejais tik dalinis. Todėl nerimauti dėl kažkokių užslėptų niuansų tikrai nereikėtų, o visais kylančiais klausimais galima konsultuotis su profesionaliais teisininkais. Kadangi jie gali padėti ir pačios sutarties sudarymo procese, kuris tikrai nebus kiekvienam aiškus ir paprastas. Ypač jeigu anksčiau nėra tekę susidurti su šia sritimi.

Be kito sutuoktinio pasirašyti nepavyks

Be to, šio bendro sutuoktinių susitarimo nutraukimas yra taip pat aiškiai apibrėžtas ir gali būti atliekamas tik abiejų bendru sutarimu. Todėl vienam savavališkai ir be kito sutuoktinio to padaryti nepavyks. Tiesa, labai to norint galima kreiptis į teismą ir tuomet tik nuo jo sprendimo viskas priklausys.

Tačiau tokie atvejai yra labai reti ir tik išimtinėmis aplinkybėmis. Kadangi praktiškai visuomet pavyksta priimti bendrą susitarimą. O jeigu kažkuris iš sutuoktinių nenori, jog turtas taptų bendras, tuomet tą pasiekti bus praktiškai neįmanoma. Būtent todėl tokia sutartis laikoma itin patikimu variantu.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: