AINA TV - GNTV - NAUJAUSIOS ŽINIOS - 2017-01-13

Kaminai ir jų tarša (video)

Spustelėjus šaltukui ir termometro rodyklei nukritus iki 20-ties laipsnių šalčio, padidėjo ir oro tarša kietosiomis dalelėmis. Viena iš padidėjusios taršos priežasčių – individualių namų šildymas.

Pasak aplinkosaugininkų, panevėžiečiai bent jau kol kas dėl oro taršos kietosiomis dalelėmis gali būti ramūs. Nors privatūs namai šildomi intensyviau, tačiau gatvėse gerokai sumažėjo automobilių, o pučiantis nors ir nestiprus vėjas neleidžia vienoje vietoje koncentruotis teršalams. Tad, pasak specialistų, jei tarša ir padidėja, tai ne tiek ženkliai, kad keltų pavojų sveikatai.

Viena iš padidėjusios oro taršos kietosiomis dalelėmis priežasčių- intensyviau kūrenamos krosnys, o šildomasi nebūtinai tik malkomis ar anglimis, kartais į krosnis keliauja ir senos padangos, dažyti langų rėmai, o skysto kuro katiluose kai kas įsigudrina naudoti automobilių tepalus.

Aplinkosaugininkai primena, kad ypač sveikatai pavojingi teršalai išsiskiria degant medienos drožlių ar plaušo plokštėms ar iš jų gaminamų baldų gamybos atliekoms, pabėgiams, plastikui, sintetiniams audiniams ir kitokioms šiukšlėms. Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai nuo š. m. sausio 6 d. pradėjo vykdyti akciją „Kaminukas“.

Akcijos tikslas – aplinkos oro taršos prevencija, neteisėto atliekų deginimo kontrolė. Akcijos metu numatomi reidai pramoniniuose bei gyvenamuosiuose rajonuose vizualiai nustatant padidintą taršą skleidžiančius šaltinius.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: