Bendruomenės naujienosReporteris

„Kamuolio diena 2018“

Vienas iš pirmųjų vaikų žaislų dažniausiai būna kamuolys. Vaikai kamuolį ridena, nešioja, spardo, mėto, žaisdami ne tik susipažįsta su įvairių kamuolių ypatybėmis, bet ir ima domėtis sporto šakomis, kuriose žaidžiama kamuoliu. Šių metų gegužės 10 dieną, Panevėžio lopšelis-darželis „Žibutė“ įsijungė į tarptautinį  projektą „Kamuolio diena 2018“, kurį organizavo Klaipėdos lopšelis-darželis „Dobiliukas“.

Projekto tikslas – netradiciškai paminėti gegužės 10-ąją – Pasaulinę judėjimo sveikatos labui dieną, skatinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą.

Sportinio rytmečio metu  dalyvavo 63 Panevėžio lopšelio-darželio „Žibutė“ ugdytiniai, 8 pedagogai ir 7 lopšelio-darželio bendruomenės nariai. Kiekvienas vaikas turėjo po kamuolį.

Auklėtoja Rasa  Stulpinienė  pravedė  judrią mankštą, žaidimus su kamuoliais, organizavo estafetes tarp grupių. Rytmečio ,,Kamuolio diena 2018“ metu, vaikai susipažino su kamuolio istorija: kada, kur atsirado kamuoliai, iš ko juos darė ir daro, kokiose sporto šakose jie naudojami. Vaikai galėjo paliesti, palaikyti, pamėtyti  tinklinio, stalo ir lauko teniso, futbolo,  krepšinio,  gimnastikos, Gymnic  kamuolius. Rytmečio metu vaikai varžėsi  linksmosiose estafetėse: „Surink kamuolius“, „Nunešk ir parnešk“, „Taiklioji ranka“; žaidė judriuosius  žaidimus „Kamuoliukų karas“, „Pasišildyk prieš saulutę“, „Mažųjų tinklinis“ ir kt.

Dalyvaudami projekte ir rengdami sportinį rytmetį siekėme,  kad vaikai susipažintų su kamuolio istorija, jų įvairove, paskirtimi;  žaistų su kamuoliais įtvirtinant metimo, gaudymo, mušinėjimo, ridenimo įgūdžius. Tikimės, kad įstaigos ugdytiniai įgijo elementarių žinių apie kamuolį, patenkino poreikį aktyviai judėti, žaisti, valdyti kamuolį, išgyveno džiugių akimirkų, bendraujant su bendraamžiais.

 

Panevėžio lopšelio-darželio „Žibutė“

vyresnioji auklėtoja Rasa Stulpinienė

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Komentarų sistema leidžia skaitytojams išsakyti savo nuomonę, pasidalinti įdėjomis, pateikti papildomos informacijos ar pasiginčyti su oponentais. Redakcija pasilieka teisę pašalinti skaitytojų vulgarius, skatinančius smurtą, įžeidžiančius, skatinančius tautinę, rasinę, religinę ar kitokią neapykantą ir grasinančius komentarus.