Laisvalaikis - Žiniasklaida - 2021-10-25

Kanų liūtą laimėjusi prodiuserė R. Leščinskienė: nuo gyvenimo pilyje Sakartvele, skaudžių ašarų iki triumfo

Šiandien ji plačiai šypsosi, tačiau reklamų prodiuserė, pirmoji lietuvė, apdovanota prestižiškiausiu Sidabrinių Liūtų apdovanojimu Kanuose, Ringailė Leščinskienė neslepia – prieš 11 metų  išsikraustymas į Sakartvelą protarpiais jai atrodydavo kaip didžiausia gyvenimo klaida. Jos istorija patvirtina gerai visiems žinomą posakį – savame krašte pranašu nebūsi. Mat tarptautinė sėkmė Ringailei nusišypsojo tik iš Lietuvos persikėlus į lietuvių mylimą šalį.

„Anksčiau Sakartvelas išties buvo vyrų valdoma šalis. Moterų vadovių neišvysi, tačiau tai manęs nestabdė. Tiesiog ėjau ir dirbau tai, kas buvo įdomu. Ir man beprotiškai sekėsi“. Verslininkas lietuvis vyras, matydamas didelį Sakartvelo augimo potencialą, į svečią šalį Ringailei pasiūlė kraustytis bene jautriausiu jai metu – besilaukiant dukros. Ringailė neslepia patyrusi šoką. Juo labiau, kad Lietuvoje pora turėjo viską – butą senamiestyje, gerus darbus, vyras dirbo vieno prekybos centro mažmenos vadovu, Ringailė prodiusavo reklamas. Tačiau pirmieji žingsniai Tbilisyje panėšėjo į pasaką. Sūpuodama savo vos keturiolikos dienų sulaukusią dukrą ji persikraustė į tikrą pilį. „Didžiulis baseinas, menes primenantys kambariai, kelios pagalbininkės. Ir visa tai – kažkur užmiestyje, netoli sostinės. Aplinkui mačiau daug ančių ir žąsų. Atsisėdau milžiniškame vestibiulyje ir suvokiau, kad net neįsivaizduoju, kas manęs laukia toliau“, – šį pirmadienio vakarą, 20 val., „Nuo…Iki…“ metu per LNK pasakos prodiuserė Ringailė Leščinskienė.

Naujo gyvenimo pasaka pora mėgavosi neilgai. Po pusmečio situacija apsivertė aukštyn kojomis. „Keitėsi valdžia, todėl labai daug draugų verslininkų pradėjo kraustytis iš Sakartvelo. Tai pakenkė ir mums. Supratome, kad vietoj sėkmingo investavimo pinigus tiesiog sudeginame. Santaupos pradėjo smarkiai tirpti“  Ringailė suvokė, kad, norint išvengti bankroto, teks atsiraitoti rankoves ir imtis darbo. Prieš išsikraustant į Sakartvelą, jos draugas režisierius ją supažindino su vietiniu reklamos agentūros savininku, kuriam ji ir paskambino. Nors  Ringailė tikėjosi, kad prabangioje pilyje už miesto mėgausis motinystės atostogomis, tačiau kaip reikiant įsisuko į darbus ir lengva tikrai nebuvo. „Jiems labai patinka tas greitas įėjimas į kontaktą, greitas pripasakojimas, kad jie tau viską padės ir padarys. Kartvelai tai pasakoja visiškai nuoširdžiai, nė trupučio nemeluoja, bet po to įvyksta dar vienas etapas, kai jie supranta, kad to, ko prisižadėjo, įgyvendinti tiesiog negali. Jie dingsta, nekelia ragelio. Tai smarkiai varo iš proto, ypač, kai, sakykime, turi pasirašyti svarbų kontraktą“, – pasakoja R.Leščinskienė.

Ringailei sekėsi, ji sparčiai kopė karjeros laiptais ir po kelerių metų darbo reklamos agentūrose ją į pakvietė vienas didžiausių Sakartvelo televizijos kanalų dirbti prodiusere. Moterų, einančių tokias aukštas pareigas ten nebuvo. Tačiau intrigų išvengti nepavyko. Ringailė tikina, kad vietinių požiūris į tave smarkiai pasikeičia pradėjus taip sparčiai ir agresyviai kilti karjeros laiptais. Kartais, dirbant televizijoje, tekdavo net ir slaptą ašarą nubraukti, nes netikėtas kolegų kartvelų šaltumas moteriai iš Lietuvos kurį laiką atrodė nesuprantamas.

„Aš esu be galo mėgstanti bendrauti, todėl labai nustebau, kai naujame darbe su manimi nesisveikindavo net sekretorė. Ten teko išmokti apginti savo poziciją, o tuo pačiu ir mokėti nusileisti. Ir nors dirbti televiziniame kanale man sekėsi, tačiau, sulaukusi kito pasiūlymo iš reklamos agentūros, nedelsdama jį priėmiau“, – laidoje „Nuo…iki…“ pasakos moteris.

Tai jai atnešė tarptautinę sėkmę. 2017 metais Ringailės prodiusuota reklama – „Vakarienė Gruzijoje“ sužavėjo pasaulį, ir jai pelnė vieną sidabro ir du bronzos Kanų liūtus. „Sugalvojome ypatingai pagerbti turistą, kuris nieko apie tai iš anksto nežinojo. Į Sakartvelą tuo metu jau buvo atkeliavę beveik šeši milijonai lankytojų, o jis skaičių suapvalino. Todėl šiam turistui surengėme tikrą puotą.“

Kodėl pasaulis liko sužavėtas Ringailės prodiusuota reklama? Kaip ji atsigina karštakraujų kartvelų dėmesio? Ir kodėl jos namų durys atviros visiems į Sakartvelą atvykstantiems lietuviams? Visa tai – jau šį pirmadienio vakarą, 20.00 val. per LNK.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: