„Kapelmaušis 2020“ skelbia pauzę, bet neatsisveikina

Aukštaitijos regiono kapelų šventė-varžytuvės „Kapelmaušis 2020“ priversta stabtelėti. Šalyje paskelbus karantiną atšaukiamos lapkričio 14 d. Panevėžio „Cido“ arenoje turėjusios įvykti finalinės kapelų varžytuvės. Tačiau organizatoriai neabejoja – kai tik leis aplinkybės, į tradicinį renginį susiburs ir šauniausi krašto muzikantai, ir linksmybių, geros nuotaikos išsiilgusi publika. Artimiausiu metu planuojama patikslinti, kada įvyks šventė, ar kaip nors keisis jos formatas.

Iki neplanuotos pauzės šiųmetis „Kapelmaušis“ spėjo gerokai išjudinti kapelas ir jų gerbėjus. Neseniai įvyko net trys atrankos, surengti smagūs koncertai Panevėžio rajono kultūros įstaigose. Iš viso dėl teisės pasirodyti didžiojo finalo žiūrovams ir komisijai atrankose varžėsi net aštuoniolika kapelų. Publikai ir ekspertams savo programas pristatė Panevėžio rajono kolektyvai iš Liūdynės, Krekenavos, Berčiūnų, Trakiškio, Paliūniškio, Raguvos, Vadoklių, Šilagalio, Ramygalos, Miežiškių, Smilgių, Paįstrio, pasirodė svečiai iš Pakruojo bei Kriaunų (Rokiškio raj.). Negalėjusi atvykti Pasvalio rajono Daujėnų kapela „Smiltelė“ atsiuntė savo pasirodymo įrašą.

Organizatoriai suskaičiavo, kad iš viso atrankų scenose grojo ir dainavo maždaug 150 muzikantų ir dainininkų, nuskambėjo arti šimto kūrinių. Kapelos programas parengė atsižvelgdamos į tai, kad „Kapelmaušis 2020“ skiriamas Tautodailės metams – dainavo dainas apie amatus ir amatininkus, demonstravo gebėjimus groti senaisiais tradiciniais lietuvių liaudies instrumentais.

Atrankos komisijos sprendimu į didįjį finalą kviečiamos geriausiai, įdomiausiai pasirodžiusios kapelos: Miežiškių kultūros centro ,,Ratasai“ ir „Rudenėlis“, Paįstrio kultūros centro ,,Gegužinė“, Naujamiesčio kultūros centro-dailės galerijos Berčiūnų kapela ,,Sanžyla“, Krekenavos kultūros centro kapela ,,Be cvieka“, Miežiškių kultūros centro Trakiškio padalinio kapela ,,Juostvingė“, Smilgių kultūros centro ,,Aušrinė“ ir vienintelis ne Panevėžio rajonui atstovausiantis kolektyvas – Pasvalio rajono Daujėnų kapela ,,Smiltelė“.

Kaip įprasta, finale kapelos varžysis ir dėl Didžiojo prizo, ir dėl Žiūrovų simpatijų prizo, ir dėl kitų apdovanojimų. Kaip įprasta, žiūrovų lauks nuotaikingi pasirodymai, galimybė smagiai praleisti laiką. Renginio organizatoriai viliasi, kad viskas bus taip, kaip įprasta. Jei ne tuoj pat, tai kitų metų pradžioje, bet skambusis „Kapelmaušis 2020“ sukvies į būrį.

Aukštaitijos regiono kapelų šventė-varžytuvės „Kapelmaušis“ – tradicinis Panevėžio rajono Miežiškių kultūros centro rengiamas, Lietuvos kultūros tarybos ir Panevėžio rajono savivaldybės finansuojamas renginys. Kasmet jame dalyvauja maždaug dvidešimt kapelų, visų šventės renginių žiūrovų skaičius siekia kone du tūkstančius.

Miežiškių kultūros centro informacija ir nuotraukos


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: