„KAPELMAUŠIS“ pradeda skaičiuoti rudens derlių

Intensyvios repeticijos, laukiančios ir įvykusios atrankos, – rudenėjant tokiais rūpesčiais gyvena kone visos Panevėžio krašto liaudiškos muzikos kapelos. Jau daugiau nei dvidešimt metų kiekvienas ruduo muzikantams reiškia rengimąsi vienai didžiausių Aukštaitijos švenčių, žiūrovų itin pamėgtam renginiui „Kapelmaušis“.

Šiųmetis „Kapelmaušis“ „Cido“ areną drebins lapkričio 14-ąją. Jame dėl solidžios komisijos ir geranoriškų žiūrovų prizų varžysis geriausi, šauniausi liaudiškos muzikos atlikėjai ne tik iš Panevėžio rajono – pernai šventė išaugo anksčiau įprastas ribas, tapo Aukštaitijos kapelų suėjimu, tokia ji bus ir šiemet.

Neįprastai anksti teko pradėti kapelų atrankas, nes renginio organizatorius Miežiškių kultūros centras jau sulaukė daug šio žanro meno kolektyvų pageidavimų pasirodyti renginyje „Kapelmaušis 2015“. Neseniai Miežiškiuose vykusios tradicinės šventės ,,Atsisveikinimas su gandrais” vienas pagrindinių akcentų ir buvo pirmasis būsimosios šventės kapelų atrankos etapas. Jame komisijai ir žiūrovams savo gebėjimus demonstravo Kėdainių kultūros centro Surviliškio skyriaus liaudiškos muzikos kapela „Liepupė“, Pasvalio kultūros centro Mikoliškio skyriaus liaudiškos muzikos kapela „Apynėlis“ ir Birštono kultūros centro kapela „Lendrūnas“. Žiūrovai savo pripažinimą dovanojo „Apynėliui“, kolektyvui įteikta įspūdinga tautodailininko Eduardo Tito sukurta muzikanto skulptūrėlė.

Komisija verdiktą žada paskelbti įvykus I –jam atrankos turui, kuris spalio mėnesį vyks Panevėžio rajono kultūros centruose. Atrankose dalyvaus tiek Panevėžio rajono kapelos, tiek meno kolektyvai iš Radviliškio, Rokiškio, Visagino bei kitų Auktaitijos regiono vietovių. Varžytis didžiajame „Kapelmaušyje“ bus pakviestos tik geriausių ekspertų įvertinimų sulaukusios kapelos.

 
Miežiškių kultūros centro direktorė Birutė Titienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: