„Karaliaus kirtis 2020“: husarų mokymasis ginti Panevėžio miestą (nuotraukos)

Liepos 29 d. baigėsi Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas” Karaliaus Mindaugo husarų bataliono (Mindaugo bataliono) organizuojamos lauko taktikos pratybos „Karaliaus kirtis“.

Per nuo liepos 20 d. vykusias pratybas husarai kartu su civilinėmis institucijomis bei kitomis jėgos struktūromis vykdė užduotis, kurių metu visi pratybų dalyviai iš savo veiklos srities pusės galėjo įvertinti savo vykdomų užduočių efektyvumą.

Pratybų „Karaliaus kirtis 2020″ laiko ašis buvo padalinta į dvi dalis. Pirmą savaitę buvo organizuojama civilinė pratybų dalis, kurios metu buvo treniruojamasi reaguoti į pratybų užduotis, sąveikaujant kartu su Panevėžio miesto ir rajono savivaldybėmis, Panevėžio priešgaisrine gelbėjimo tarnyba, Panevėžio ligonine bei Panevėžio greitosios medicinos pagalba. Taip pat liepos 22 d. buvo organizuotas nemažai dėmesio sulaukęs pratybų epizodas – riaušių imitavimas ir jų malšininmas. Šios pratybų užduoties metu savo pasiruošimą vertino Panevėžio policijos bei Vadovybės apsaugos tarnybos atstovai.

Prasidėjus antrajai pratybų savaitei, startavo karinė pratybų dalis – skyrių ataskaitinės pratybos. Šio etapo metu buvo vykdomos objektų puolimo ir gynybos operacijos Panevėžio mieste ir jo prieigose. Tiek puolimo tiek gynybos operacijos buvo atliekamos pagal paskelbtus kovinius vadų įsakymus. Pratybose taip pat dalyvavo ir sunkiosios ginkluotės kuopa, kuri treniravosi išdėstyti netiesioginės ugnies pozicijas visame mieste, atsižvelgdama į taktinę situaciją.

Dalyvių vertinimu, pratybos naudingos ir tokio pobūdžio mokymus būtina organizuoti ir ateityje, nes jų metu sukuriama operacinė aplinka padeda modeliuoti veiksmus, kuriuos kariai atliktų realioje situacijoje. Didžioji dalis lauko taktikos pratybų epizodų buvo filmuojama, todėl pratybų dalyviai turėjo galimybę pamatyti savo veiksmus iš šalies ir juos dar kartą išanalizuoti. Jaunieji husarai taip pat džiaugiasi turėję progą sudalyvauti neeiliniuose mokymuose.

Visų pratybų „Karaliaus kirtis 2020– metu buvo laikomasi COVID-19 infekcijos prevencijos. Dalyviai dėvėjo apsaugines kaukes bei laikėsi saugaus atstumo. Pasibaigus veiksmams su Panevėžio greitąja medicinine pagalba ir ligonine, šios institucijos pratybose nebedalyvavo siekiant užkirsti kelią viruso plitimui.

Mindaugo bataliono informacija.

Eil. Andriaus Jankausko nuotraukos.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: