Karaliaus Mindaugo husarų batalioną papildė 218 parengtojo rezervo karių (fotogalerija)

2021 m. rugsėjo 18 d.  Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Karaliaus Mindaugo husarų bataliono gretas papildė 218 parengtojo rezervo kariai. Per ateinančias penkias savaites parengtojo rezervo kariai atnaujins karybos įgūdžius – ginkluotės, šaudymo, topografijos bei taktikos srityse. Taip pat susipažins su naujausia ginkluote, karine technika, ryšio įranga. Einančiomis dienomis rezervistai vykdys skyriaus lygmens užduotis, šturmuos pastatą, rengs pasalas, mokinsis reaguoti į priešo ugnį, vykdys kovinius šaudymus bei ruošis vertinamų lauko taktikos pratybų etapui.

Įdomu tai, kad ši parengtojo rezervo karių laida yra pirmosios nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių laida, po tai kai 2016 metais buvo atnaujinta nuolatinė privalomoji pradinė karo tarnyba. Devynių mėnesių trukmės nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą LR Seimas atnaujino 2015 m. kovą. Tai buvo padaryta atsižvelgiant į pasikeitusią geopolitinę situaciją ir valstybės saugumui kylančias grėsme. Sugrąžinus šauktinių tarybą taip pat siekiama sustiprinti ir pagreitinti kariuomenės dalinių užpildymą profesinės karo tarnybos kariais, suformuoti pakankamą kariuomenės parengtąjį rezervą ir užtikrinti tinkamą piliečių pasirengimą ginti savo valstybę.

Rezervistai yra tiek pat svarbus kiek ir profesinės karo tarnybos kariai, nes karo metu gali būti naudojami pakeisiant neveikiančius vienetus, tokiu būdu leidžiant jiems ilgiau išlikti mūšyje. Jie taip pat gali būti naudojami formuojant naujus dalinius, kad būtų galima padidinti reguliariąją kariuomenę.

Tai kas tas parengtojo rezervo karys? Tarnybą baigę kariai, išleidus juos į atsargą, yra įrašomi į parengtąjį kariuomenės personalo rezervą. Vėliau kartą per penkerius metus jie yra šaukiami į mėnesio trukmės kartotinius mokymus ir pratybas, organizuojamus parengtojo rezervo kariams.

Iki metų pabaigos į kartotinius mokymus planuojama pakviesti per 1,5 tūkst. atsargos karių.

Nuotraukų autorius – vyr. eil. A.Jankauskas


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: