Karaliaus Mindaugo husarų batalioną papildė nauji nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai

Pirmadienį, gruodžio 7 d. nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą Karaliaus Mindaugo husarų batalione Panevėžyje pradeda 337 šių metų šaukimo kariai.

Šio šaukimo pradžia kiek kitokia nei įprastai. Lietuvoje vis daugėjant susirgimams COVID-19 virusu, batalione buvo imtasi svarbiausių priemonių apsaugant pačius jaunuosius vilkus. Kiekvienas naujas nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos buvo daromi COVID-19 tyrimai, taip siekant apsaugoti profėsines karo tarnybos karius bei pačius jaunuosius vilkus.

“Nuo šiandien jau supratau – mano gyvenimas pasikeis… Nustebino, kad bus atliekamas COVID-19 testas, tikriausia vienintelio dalyko kurio nesitikėjau, bet tai šaunu, manau tai apsaugus mane ir kitus. Apie tarnybąd omėjausi, klausinėjau draugų kurie tarnavo kariuomenėje. Viskas labai panašu kaip ir pasakojo. Visi draugiški, bet kartu ir griežti. Manau bus smagu” – džiaugiasi pakalbintas jaunasis vilkas

Pirmąją atvykimo dieną jaunuoliams bus išduodamos uniformos ir ekipuotė. Kariai susipažins su daliniu ir tą pačią dieną įsikurs kareivinėse.

Nuo šiandien lieka 9 mėnesiai iki šaukimo pabaigos, bet kelias bus dar ilgas ir sunkus – bazinis kario kursas, “Husarų takas”, intensyvus individualusis bei kolektyvinis rengimas.

Nuo 2015 m. pavasario, kai buvo atkurta nuolatinė privalomoji pradinė karo tarnyba, ją yra atlikę jau per 13 tūkst. karo prievolininkų. Šiais metais suplanuota pašaukti apie 3800 naujų NPPKT karių.

Parengė eil. Andrius Jankauskas


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: