G. Kartano nuotr.

Karaliaus Mindaugo husarų batalionas mini 31-ąsias įkūrimo metines

Šiandien Lietuvos kariuomenės Pėstininkų brigados „Geležinis vilkas“ Karaliaus Mindaugo husarų batalionas mini 31-ąsias įkūrimo metines. Ta proga prie Panevėžio miesto savivaldybės vyko iškilminga karių rikiuotė.

„Prieš 31-erius metus buvo įkurtas Karaliaus Mindaugo husarų batalionas. Prabėgo trys dešimtmečiai. Šiandien, įsibėgėjant jau ketvirtajam, esate stipri ir patikima mūsų kariuomenės dalis. Kasdieninė tarnyba, tarptautinės pratybos, operacijos ir misijos yra Jūsų darbas, pavojingas, bet Lietuvai ir jos žmonėms gyvybiškai svarbus. Nemažiau svarbu, kad batalionas išlaiko bei nuolat stiprina ryšius ir su visuomene. Neabejotinai toks betarpiškas ryšys stiprina abipusį pasitikėjimą ir žinojimą – grėsmės akivaizdoje būsime vieningi ir nepalaužiami. Dėkoju Jums už tarnybą ir ryžtą ginti savo šalį. Linkiu Jums kuo didžiausios sėkmės ir gražios šventės“, – sveikinimo kalbą sakė Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Karaliaus Mindaugo husarų bataliono kariai rengiami Valstybės ir jos gyventojų ginkluotai gynybai, dalyvauja tarptautinėse operacijose ir misijose, teikia pagalbą valstybinėms institucijoms bei civiliams gyventojams. Vykdydami pagrindinius Karaliaus Mindaugo husarų bataliono uždavinius, kariai siekia bendro tikslo – būti pasiruošus savarankiškai ar didesnio junginio sudėtyje, vykdyti kovinius veiksmus ir, esant reikalui, ginti sausumos teritoriją. Šiuo metu Karaliaus Mindaugo husarų batalione karo tarnybą atlieka daugiau nei 300 profesinės bei virš 250 – nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių. Jie aprūpinti šiuolaikine ginkluote, ekipuote, technika ir naujausia ryšių įranga, kuri atitinka NATO standartus.

Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: