KAM nuotr.

Karaliaus Mindaugo husarų batalionas vykdo snaiperių atranką

Panevėžio pakraštyje Pajuostyje dislokuotas mechanizuotosios brigados „Geležinis vilkas” Karaliaus Mindaugo husarų batalionas kviečia karius registruotis snaiperių atrankai. Joje gali dalyvauti ir kituose kariuomenės padaliniuose tarnaujantys kariai. Atranka tęsis iki kovo 20 dienos, tačiau civiliai į ją nepateks, nes joje gali dalyvauti tik dabar tarnaujantys kariuomenėje.

Kaip sakė Karaliaus Mindaugo husarų bataliono atstovas ryšiams su visuomene kapitonas Tomas Malinskas, būsimiems snaiperiams amžiaus cenzas netaikomas, tačiau jiems būtinas geras fizinis pasirengimas, puikus regėjimas, žemėlapio skaitymas, greitas orientavimasis bet kokioje situacijoje, gebėjimas išgyventi ir kita.

Pasak T.Malinsko, kuris karinių paslapčių nenorėjo išduoti, batalione yra vienas snaiperių būrys, kuriame yra keliolika karių. Atstovo ryšiams su visuomene teigimu, kiekvienoje atrankoje vidutiniškai dalyvauja po dešimtį pretendentų, tačiau dėl aukštų reikalavimų snaiperiais iš jų tampa tik 30 procentų. Praėjusieji atranką iš pradžių būna šaulio padėjėjais, paskui – šauliais, komandos ar skyriaus vadais.

T.Malinsko teigimu, su snaiperiais, kaip ir su kitais kariais sudaroma neterminuota sutartis, o jų atlyginimas nesiskiria nuo kitose kariuomenės rūšyse tarnaujančių karių atlygio. Jis priklauso tik nuo turimo laipsnio ir užimamų pareigų.

Pasiteiravus, ką snaiperiai daro taikos sąlygomis, T.Malinskas patikino, kad jie visą laiką mokosi ir treniruojasi, nes nuo jų pasirengimo kariuomenėje labai daug kas priklauso.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: