Karaliaus Mindaugo husarų batalione surengta karių priesaikos ceremonija

Gruodžio 23 d. Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Karaliaus Mindaugo husarų batalione surengta nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos (NPPKT) karių priesaikos ceremonija. Virš 300 jaunųjų karių – husarų – iškilmingos rikiuotės metu pasižadėjo būti dorais ir garbingais Lietuvos kariais, ištikimai tarnauti Lietuvos Respublikai ir negailėdami jėgų ir gyvybės ginti Lietuvos valstybę, jos laisvę ir nepriklausomybę. Kukli ceremonija buvo surengta, kuo griežčiausiai laikantis Lietuvos kariuomenėje taikomų koronaviruso plitimo prevencijos priemonių.


„Aš labai tikiuosi, kad jūs, kariai, įsiskaitėte ar įsiklausėte į tuos žodžius, kurie yra parašyti šioje priesaikoje. Tai ne tušti žodžiai – tai įsipareigojimas mylėti, o jei reiks ir ginti ginklu savo Tėvynę, savo žemę ir artimuosius. Labai tikiuosi, kad priesaikos žodžiai ir jūsų pasiryžimas visada lydės jus jūsų gyvenime,“ – jauniesiems kariams kalbėjo bataliono vadas plk. ltn. Vilius Zagurskis.


Taip pat sveikinimo kalboje Karaliaus Mindaugo husarų bataliono vadas linkėjo NPPKT kariams įdomios tarnybos, kuri praturtintų žiniomis, leistų įgauti reikiamų įgūdžių, praversiančių  ne tik kario, bet ir po tarnybos civiliname gyvenime.


Visų prisiekiančiųjų karių vardu skaityti priesaikos tekstą ir garbė pabučiuoti Karaliaus Mindaugo husarų bataliono vėliavą buvo pakviestas jaunesnysis eilinis Petras Poškus. Petras šiais metais į Lietuvą grįžo iš Tailando, kuriame dirbo krepšinio fizinio rengimo treneriu. Jaunuolis, įvertinęs tai, kad dėl pasaulinės pandemijos nepavyks grįžti atgal, nusprendė ateiti tarnauti į Lietuvos kariuomenę. Nepavykus patekti į Jaunesniųjų karininkų vadų mokymus, rudenį pravėrė Karaliaus Mindaugo husarų bataliono vartus.


„Esu šviežiai prisiekęs Lietuvos Respublikos karys. Tai tariu su dideliu pasididžiavimu. Vieniems gali atrodyti, jog 25-erių metų ateiti į kariuomenę yra per vėlai, tačiau aš manau, jog per šiuos, pasiruošimo svajonės įgyvendinimo metus, subrendau kaip žmogus ir asmenybė, tad atėjęs čia galiu visą laiką skirti nebe savęs ieškojimui, o tarnybai ir savirealizacijai joje,“ – po priesaikos atviravo j. eil. P. Poškus.


NPPKT karių šeimos nariai ir artimieji priesaikos ceremoniją galėjo stebėti internetu.


Nors dėl galiojančių karantino priemonių teko keisti daugelį, šventiniam laikotarpiui būdingų, tarnybos akcentų, tačiau batalione laikantis saugumo reikalavimų bus rengiami įvairūs sportiniai žaidimai (pvz., stalo futbolas ar tenisas, smiginis), protmūšiai, online žaidimai ar kitokie užsiėmimai, suteiksiantys jauniesiems vilkams kuo daugiau šventiškos emocijos, laimės bei leis atitrūkti nuo įprastos veiklos ir šventiškiau išgyventi šį tarnybos laikotarpį. Po jo jaunieji kariai tęs bazinį kario kursą ir ruošis skyriaus rengimo etapui.


Nuolatinė privalomoji pradinė karo tarnyba – nepertraukiama, privalomoji pradinė karo tarnyba, kurią atlikdamas karo prievolininkas įgyja pagrindinį karinį parengtumą, pasirengia veikti karinio vieneto sudėtyje. Ši tarnyba – puikus būdas įgyti pagrindinius valstybės gynybai būtinus įgūdžius.


Lietuvos kariuomenės informacija.
Eil. Andriaus Jankausko nuotraukos.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: