AktualijosNAUJAUSIOS ŽINIOSPanevėžio naujienos

Karaliaus Mindaugo husarų bataliono kariai tarptautinėse pratybose „MAPLE ARCH 2019“

Lapkričio 8 dieną baigėsi dvi savaites trukusios tarptautinės pratybos „MAPLE ARCH 2019“, vykusios 199-ajame oro desanto mokymo centre, Žitomire (Ukraina). Pratybose kartu su Albanijos, Bulgarijos, Kanados, Lenkijos, Rumunijos, Sakartvelo, Šiaurės Makedonijos ir Ukrainos kariais dalyvavo ir Lietuvos kariuomenės  Sausumos pajėgų karių grupė sudaryta iš Karaliaus Mindaugo husarų bataliono (toliau – KMHB), Vaidoto mechanizuotojo pėstininkų bataliono ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų  Nekinetinių operacijų kuopos karių.

Pratybų metu Lietuvos karių kontingentas kartu su Kanados ginkluotųjų pajėgų kariais  iš 5-osios Kanados divizijos stebėjo ir mokė Ukrainos bei Sakartvelo karius, naudoti standartinį NATO karinį sprendimo priėmimo procesą bei vykdyti operacijų valdymą pagal standartines veiklos procedūras.

Kaip teigė Lietuvos karių grupės vyresnysis, KMHB vadas mjr. Vilius Zagurskis: ,,Šios pratybos buvo visapusiškai naudingos – veikiant tarptautinėje aplinkoje kariai apsikeitė patirtimi ir geriausia praktika, gilino žinias bei mokėsi vieni iš kitų, užmezgė naujus ryšius ir darbo santykius. Šiose pratybose Lietuvos kariai daugiausia vykdė stebėtojų ir patarėjų funkcijas. Tai buvo ne tik puiki proga pasidalinti savo sukaupta patirtimi, bet taip pat ir puikus mūsų karių bei Lietuvos kariuomenės įvertinimas. Tokios svarbios funkcijos yra pavedamos tik patyrusiems ir kompetentingiems kariams. Lietuvos kariai kartu su Kanados atstovais su šia užduotimi susitvarkė puikiai.“

Pratybų eigoje buvo inicijuota labdaringa akcija siekiant paremti Žitomiro apskrities socialinės globos ir reabilitacijos centre gyvenančius vaikus. Lietuvos kariai neliko abejingi ir prisidėjo prie akcijos padovanodami vaikams labiausiai reikiamų  priemonių. Parama buvo perduota oficialios tarptautinės delegacijos apsilankymo metu vaikų namuose.

Pratybos „MAPLE ARCH 2019“ yra kasmetinės tarptautinės pratybos, kurių tikslas – mokyti karinius vienetus planuoti ir vykdyti operacijas vadovaujant LITPOLUKR brigados štabui.  Pratybų pagrindiniai siekiniai yra treniruoti batalionų štabus vykdyti stabilizavimo operacijas, treniruoti tarpusavio sąveiką veikiant tarptautinėje aplinkoje. Pratybos „MAPLE ARCH 2019“ organizuojamos nuo 1999 metų pagal Kanados karinio mokymo ir bendradarbiavimo direktorato įgyvendinamą programą. Šiais metais kompiuteriu simuliuotų pratybų metu batalionų vadovybė treniravosi vadovauti ir kontroliuoti pavaldinius imituojamose operacijose pagal hibridinio karo scenarijų. Kasmet pratybos vykdomos vis kitoje dalyvaujančioje šalyje, kitais metais pratybas planuojama vykdyti Sakartvele.

Parengė št. srž. Darius Dzimidas


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button
Close