Karaliaus Mindaugo husarų bataliono V etapo kovinio šaudymo pratybos (fotogalerija)

Kovinė galia – tai bet kokio taktinio vieneto pajėgumas kovoti ar kautis su priešu. Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Karaliaus Mindaugo husarų bataliono II mechanizuotosios pėstininkų kuopos ir Sunkiosios ginkluotės kuopos kariai nuo kovo 22 d. iki 26 d. Generolo Silvestro Žukausko Pabadės poligone organizavo pratybas. Husarai organizavo kovinio šaudymo pratybas (V etapas), kuriose atkuriamos realistiškos mūšio sąlygos, todėl šio pratybų etapo metu kariai įgyja daug naudingų žinių bei patirties.

Pirmą pratybų dieną vyko planavimas, kurio metu būrių vadai skelbė kovinius įsakymus savo būriams bei priskirtiems padaliniams dėl numatyto objekto puolimo, gynybos užėmimo ir kontratakos atrėmimo. Svarbu tai, jog pratybų metu paramą teikė snaiperių ugnis, netiesioginė ugnis iš minosvaidžių bei automatinių granatsvaidžių ir prieštankiniai ginklai.

Antros dienos ankstų rytą – prasidėjo puolimas. Šūviai iš minosvaidžių ir automatinių granatsvaidžių buvo pirmoji ugnis, užsimaskavę snaiperiai naikino taikinius iki pusantro kilometro, na o šiam užkurtam „pragarui“ pasibaigus – II mechanizuotosios pėstininkų kuopos kariai pradėjo objekto puolimą. Judėjimas link objekto yra labai sudėtingas, nes parama ugnimi privalo būti koordinuota su judėjimu. Šio etapo metu tikrinamas ne tik karių taiklumas, bet ir tarpusavio veiksmų koordinacija judėjimo metu.

Užėmę objektą kariai įsirenginėjo gynybai. Kadangi jau buvo tamsu, gynybos metu sunkiosios ginkluotės kuopos minosvaidžių būrys vietovę apšvietė apšviečiamosiomis minomis, snaiperiai naikino taikinius net iki kilometro atstumu, o II mechanizuotosios pėstininkų kuopos kariai vykdė objekto gynybą. Viskas iš pirmo žvilgsnio atrodo įprastai, tačiau šiose pratybose nuo pat pradžių iki galo buvo naudojami koviniai šaudmenys. Tokios pratybos reikalauja ypatingai daug pasiruošimo kiekvienam kariui, nes viena neatsakinga akimirka gali sukelti realų pavojų. Objekto žvalgybą, puolimo bei gynybos veiksmus treniravosi trys husarų bataliono II mechanizuotosios pėstininkų kuopos būriai. Vienos operacijos ciklas truko beveik 18 valandų.

Karaliaus Mindaugo husarų bataliono organizuojamose pratybose lankėsi Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ vadas plk. Mindaugas Petkevičius. Pratybų rezultatais vadai patenkinti, kariai pratybų metu traumų nepatyrė.

Pėstininkas turi gebėti nukauti priešą jam skirto ginklo taiklia ugnimi, o tai reiškia, kad pėstininkai turi išmanyti priskirtų ginklų taikymo, šaudmenų šaudymo trajektorijos pasirinkimo ir taikinių atrankos pagrindus. Tokiose pratybose kariai įgauna patirties, kuri beveik tokia pat kaip realiomis sąlygomis vykstančiame mūšyje.

Karaliaus Mindaugo husarų bataliono informacija

Nuotraukų autorius – vyr. eil. Andrius Jankauskas


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: