AINA.LT nuotr.

Karantinas antrą kartą trukdo paminėti šventąjį Florijoną

Gegužės 4-oji šv. Florijono – ugniagesių galbėtojų globėjo diena, tačiau antrus metus iš eilės dėl COVID-19 grėsmės ir paskelbto karantino ji vėl bus paminėta gana tyliai ir kukliai. Kaip sakė Panevėžio ir Utenos apskritis aptarnaujančios Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Algirdas Rudys ugniagesiai gelbėtojai savo profesinę šventę pasitinka darbingomis, tačiau liūnokomis nuotaikomis, nes antrus metus negali visuomenei surengti didesnės šventės. Šiemet ugniagesiai galėtų pasidžiaugti nebent dėl vėluojančio pavasario, nes šiemet atvirose teritorijose pernykštė žolė buvo deginta vos ne kelis kartus rečiau.

A.Rudžio žodžiais ir šiemet Panevėžio ugniagesiai visuomenei daugiau prisistatys virtuliai, iš gaisrinės Ramygalos gatvėje bus išvaryta technika, kad bent praeiviai, vaikai galėtų su ja susipažinti iš arčiau. Be to, pareigūnai švenčių ir negali pernelyg planuoti, nes bet kuriuo metu gali būti iškviesti į bent kokio incidento vietą.

Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Algirdas Rudys

A.Rudys, paklaustas, ar naujoji valdžia ugniagesių gelbėtojų neskriaudžia, tikino, kad ji tik padeda, Vidaus reikalų ministerija peržiūri pareigūnų veiklos sritis, bando patobulinti ugniagesių gelbėtojų darbo metodus. Kaip teigiamą dalyką valdybos viršininkas nurodė ir tai, kad Vilniaus ugniagesių gelbėtojų mokykla palyginti su ankstesniais metais, paruošė dvigubai daugiau specialistų.

A.Rudys sutiko, kad įvairių sričių specialistų priešgaisrinės gelbėjimo veiklos stityse trūksta. Jei mažesniuose  miestuose pavyksta sukomplektuoti pilnas ugniagesių gelbėtojų grandis, tai didžiuosiuose miestuose šių specialistų trūksta. A.Rudžio skaičiavimas, tiek Panevėžyje, tiek Utenoje trūksta maždaug 15 proc. pareigūnų.

Anksčiau virusas buvo išretinęs Pasvalio priešgaisrinės tarnybos gretas, o dabar, A.Rudžio žodžiais, Panevėžio valdybos aptarnaujamoje teritorijoje didesnio pavojaus nėra: maždaug 55 proc. pareigūnų paskiepyta, apie 20 proc. yra persirgę, taigi trys ketvirtadaliai yra įgavę imunitetą, likusieji laukia skiepų.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: