Karantinas atskyrė, o akcija „Sušildyk“ – subūrė

Įsivaizduokite, kad lėtai žingsniuojate pavasarėjančio miesto gatve. Neskubate… Oras nuostabus, mėgaujatės kiekvienu švelniu vėjelio gūsiu, paukščių čiulbesiu, net judrių gatvių triukšmas nesudrums šios ramybės. Stebite: netoliese parkelyje mamos stumdo vežimėlius, tėčiai su vaikais spardo kamuolį, susikibę už rankų vaikšto senoliai, aplink juos krykštauja anūkai. Kaip gražu ir miela, visi tokie dėmesingi, vieni kitais rūpinasi. Širdyje Jums gera. Kiekvienas iš mūsų esame patyrę tokių akimirkų.

Bet mintys ne visuomet būna šviesios. Pastaruoju metu gyvenimo aplinkybės vis dažniau verčia susimąstyti apie artimuosius, ypač tuomet, kai jie toli, kai negali susitikti, apkabinti, tinkamai pasirūpinti. Atskirtis tapo dar viena vienatvės išraiška.

Ir jei prieš metus, pirmojo karantino metu, daugumai buvo svarbiausia pasirūpinti prekių atsargomis, tai užsitęsęs ir gražiausias metų šventes „pavogęs“ antrasis karantinas išryškino gyvo bendravimo trūkumą. Rūpintis artimaisiais atrodo savaime suprantamas dalykas, tačiau pasidalinti šiluma ir dėmesiu su tais, kuriems jo labai trūksta – išdrįsta nekiekvienas.

Nors šiuo sudėtingu laikotarpiu palaikyti ryšį labai sunku, tačiau reikšti dėmesį galime įvairiomis formomis. Džiaugiamės, kad Smėlynės biblioteka atsidūrė gražios akcijos centre. Mūsų kaimynai – Panevėžio bendruomenė Senamiestietis –kovo pradžioje pakvietėvisus prisijungti prie akcijos „Sušildyk“, kurios tikslas – šiluma ir rūpesčiu apgaubti 180 Jotainių socialinės globos namų gyventojų. Akcijos dalyvių buvo prašoma  numegzti/pasiūti skarą, pleduką, kojines, tapukus ar kitą gaminį ir sujungus savo širdis su rankų šiluma ir virbalais bei siūlais, parodyti, kad dėmesys gali pasiekti visus, kuriems jo trūksta. Visi sukurti darbeliai taptų nuoširdžiomis dovanėlėmis Motinos ir Tėvo dienos proga.

Į šią gražią akciją nuo pirmos dienos aktyviai įsijungė miesto bendruomenės „Už upės“, Rožyno, Liekupio, Marijonų ir Pušaloto mikrorajonų, o taip pat visi Panevėžio Elenos Mezginaitės viešosios bibliotekos padaliniai bei jų lankytojai. Pirmieji jų rankomis sukurti rankdarbiai Smėlynės biblioteką pasiekė jau kovo pabaigoje. Panevėžio lopšelio-darželio „Rūta“ vaikučiai ir pedagogai taip pat prisijungė prie šios akcijos ir pažadėjo sukurti atvirukus, kurie adresatus pasieks kartu su dovanėlėmis.

Visiems, kurie dar negirdėjote apie šią gražią Panevėžio bendruomenės Senamiestietis iniciatyvą, norime pasakyti, kad prie jos prisijungti Jūs dar suspėsite. Akcija vyksta iki balandžio 23 d. Rankdarbius galite atnešti į Smėlynės biblioteką, adresu Smėlynės g. 49. Puoselėkime nuoširdžius ryšius ir prisidėkime prie stipresnės mūsų visuomenės kūrimo.

Straipsnį parengė Smėlynės bibliotekos vyresn. bibliotekininkė Monika Kazlauskė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: