Karantinas nenutraukė senovinės tradicijos – Vadokliuose skambės Velykų būgno garsai

Vadokliuose Šv. Velykų rytą mušamo būgno garsai šiemet pirmą kartą po daugelio metų skambės tuščiame Švč. Jėzaus Širdies bažnyčios šventoriaus kieme. Dėl koronaviruso grėsmių šalyje paskelbus karantiną žmonės negalės eiti į Šv. Mišias, atsiliepdami į daugiau nei prieš pusantro šimto metų pagaminto būgno kvietimą. Nevyks ir Velykų procesija.

Tačiau senovinė, po Pirmojo pasaulinio karo gimusi, iš kartos į kartą perduodama tradicija bus išlaikyta net ir šiuo sudėtingu metu.

Karantino sąlygomis vykstanti šventė išskirtinė ir tuo, kad šiemet vadokliečių Velykų būgno mušimas paskelbtas nacionaline nematerialaus kultūros paveldo vertybe.

Sulaukus tokio aukšto įvertinimo ilgamečiai būgnininkai tikėjosi savo misiją atlikti itin pakiliai, Vadoklių kultūros centras buvo numatęs ir šventinių staigmenų, tačiau aplinkybės susiklostė kitaip.

Nepaisant to, Šv. Velykų rytą, balandžio 12 d., 7 val., būgnininkai Albertas Kisielis ir Sigitas Liobikas ims į rankas lazdeles, vadinamas kūleles, ir pradės mušti būgną. Bus laikomasi visų karantino metu privalomų saugumo taisyklių.

8 val. būgno garsus pakeis bažnyčios varpų gaudesys, o 8.30 val. klebonas Ričardas Banys Šv. Mišias aukos tuščioje bažnyčioje.

Facebook paskyroje klebonas paskelbė: „Primenu, kad Velykų rytą būriuotis šventoriuje yra griežtai draudžiama. Šventoriuje leidžiama būti tik būgnininkams. Kviečiu visus likti namuose ir ten melstis. Tikėkimės, kad kitos šv. Velykos mums visiems bus be jokių karantinų ir be baimės susirgti.“

Prieš keletą dienų apie būgno mušimo tradiciją buvo filmuojamas TV reportažas, kurį žadama rodyti LRT kanalu šeštadienį, balandžio 11 d., 17 val. ir 20.30 val. laidoje „Panorama“.

 Savivaldybės informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: