Karantinas. Ramūnas Vyžintas: „Neturiu kada nuobodžiauti – dirbu“

Lietuvoje paskelbus karantiną, daugelis laiką leidžia namuose, dirba nuotoliniu būdu. O ką karantino metu veikia Panevėžio miesto tarybos nariai. Jie sutiko pasidalinti mintimis, patarimais panevėžiečiams ir atsakyti į keletą Aukštaitijos naujienų portalo AINA pateiktų klausimų. Šiandien kalbiname Panevėžio miesto tarybos narį, Lietuvos socialdemokratų frakcijos miesto taryboje pirmininką Ramūną Vyžintą.

 –          Ar dirbate karantino metu ir kaip (einate į darbą ar iš namų)?

Tuo metu, kai dalis žmonių nuobodžiauja ir kalba apie nuobodų gyvenimą karantine, apie trintį – man viskas priešingai.

Didžiąją dalį laiko praleidžiu vienas gamtoje, klajodamas po miškus, kadangi administruoju tam tikrą kiekį hektarų miškų. Kovo pradžioje praūžęs uraganas „Laura“ pridarė daug žalos, ypatingai jaunuolynams: daug medžių išvartyta, o kita dalis pažeista vabzdžių. Todėl turiu inventorizuoti ir organizuoti miško tvarkymą.

Namuose irgi darbo netrūksta. Šį pavasarį kaip niekada idealiai išajeruota veja, nudažytos ir nupurkštos obelys, sukastas daržas, pastatytas šiltnamis. Taip, kad laiko nuobodžiauti aš neturiu.

Esu Panevėžio miesto tarybos narys, todėl tam tikrą laiko dalį skiriu šioms pareigoms. Dalyvauju Baltijos miestų sąjungos valdybos veikloje ir neseniai dalyvavau posėdyje, kuris vyko nuotoliniu būdu, „Zoom“ programos pagalba. Posėdžiavo visų su Baltijos jūra besiribojančių valstybių atstovai. Diskutavome apie politiką, ekonomiką ir virusą covid-19. Nuotoliniu būdu vyko ir miesto Tarybos daugumos posėdis, dabar ruošiamės komitetų posėdžiams ir mėnesio pabaigoje nuotoliniu būdu vyks tarybos posėdis. Darbas taryboje grįžta į normalias vėžes.

–          Kokią knygą (ar knygas) rekomenduotumėt paskaityti panevėžiečiams ir kodėl?

Prancūzai sako, kad dėl skonio nesiginčijama. Vieniems patinka vienos knygos, kitiems – kitos. Man labai įstrigę yra rašytojai Erichas Marija Remarkas bei Ernestas Hemingvėjus. Jų knygose daugiau veiksmo, istorijos, karybos…

–          Kokį filmą ar serialą rekomenduotumėte pažiūrėti ir kodėl?

Šiuo metu Netflix kanalu žiūriu serialą „Kalifat“ apie ISIS veiklą Sirijoje ir Europoje. O taip pat ir istorinį epą apie Norvegų vikingus. Serialai taip įtraukia, jog net nepamatai, kad jau po vidurnakčio. Kartais ryte būna sunku keltis ir važiuoti į darbą.

–          Jūsų palinkėjimas ar padrąsinimas panevėžiečiams pandemijos metu.

Šiuo metu mes kariaujame su virusu covid-19. Žmonijos patirtis rodo, kad visi karai kada nors baigiasi. Mes tikrai nugalėsime pandemiją, bet kokia kaina? Linkiu, kad minimaliai tektų sugriauti ir maksimaliai greitai atsistatytume. Ir patarčiau žmonėms nepanikuoti. Kol kas ekonomika dar „sukasi“ ir panika gali jai smarkiai pakenkti. Stebiu procesus ir tikiuosi, kad viskas bus gerai.

Dėkojame už pokalbį.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: