Karantinas. Viktorija Polzunovaitė: „Viliuosi, kad karantinas išmokys mus gyventi kiek kitaip“

Lietuvoje paskelbus karantiną, daugelis laiką leidžia namuose, dirba nuotoliniu būdu ir panašiai. O ką karantino metu veikia Panevėžio miesto tarybos nariai. Jie sutiko pasidalinti mintimis, patarimais panevėžiečiams ir atsakyti į keletą Aukštaitijos naujienų portalo AINA pateiktų klausimų. Šiandien kalbiname Panevėžio miesto tarybos narę, frakcijos „Kartu“ narę Viktoriją Polzunovaitę.  

Ar dirbate karantino metu ir kaip (ar einate į darbą ar iš namų)?

Nuo pat karantino pradžios su dviem dukrytėmis laiką leidžiu namuose. Tad ne tik tenka dirbti savo tiesioginį darbą, bet ir užsiimti nuotolinio ikimokyklinio ugdymo programos įgyvendinimu pagal darželio auklėtojų instrukcijas, prižiūrėti, kad sklandžiai vyktų pradinis ugdymas, kad netrūktų šilto maisto tris kartus per dieną ir dar ko nors skanaus;). Be to, tenka pasirūpinti ir švara po visų kūrybinių užduočių. Taigi vaikų ugdymas, užklasinė veikla ir pramogos 😉 Iš tiesų supratau, kiek daug nuolat bėgdama prarandu – neįkainojama stebėti vaikus kiekviename jų kasdienybės žingsnyje.

Mano, kaip tarybos narės, darbas vyksta kiek pasyviau – nevyksta posėdžiai, tačiau nepaisant to, su kolega R.Grilausku ruošėme tarybos veiklos reglamento komisijos nuostatus, kuriuos virtualiai su kitais Tarybos veiklos reglamento komisijos nariais aptarėme. Stengiuosi bendrauti su nevyriausybinėmis organizacijomis, vietos bendruomenėmis, kad žinočiau, kaip joms sekasi šiuo laiku ar nieko netrūksta. Su opozicijoje dirbančiais tarybos nariais teikėme merui prašymą skubos tvarka organizuoti tarybos posėdį  ir pateikėme siūlymus dėl pagalbos panevėžiečiams karantino metu.

Kaip leidžiate laiką namuose su šeima ir artimaisiais?

Mokomės ir žaidžiam. Labai džiaugiuosi aktyviu nuotoliniu ugdymu. Didžioji dukra ketvirtokė, lanko šokius ir muzikos mokyklą, visi užsiėmimai vyksta irgi nuotoliniu būdu. Mažajai, kaip ji mėgsta pabrėžti, jau 3 su puse, tad kartu, pagal darželio auklėtojų instrukcijas, sekam pasakas, dainuojam daineles, žaidžiam, darom rankdarbius. Labai džiaugiuosi darželio kolektyvu, auklėtojos net paskambina ir pakalbina vaikus individualiai, tad nesijaučiam stipriai atitrūkę nuo kasdienybės. 

Džiaugiuosi karantino metu sustiprėjusiu kaimynystės ryšiu, kai tarpusavy su kaimynais daliniesi ar vienas kitam suteikti pagalbą.

Nors parkas kitapus gatvės nuo mūsų namų – į jį neiname. Verčiau renkamės gryną orą balkone. Mergaitės mėgsta jame paiškylauti su kakava ar skanėstais.

Mano antra pusė – karys, tad šiuo metu daugiau laiko praleidžia darbe, bet vos tik grįžta – keliaujame į mišką.

Kuo patartumėte užsiimti ir praskaidrinti panevėžiečių kasdienybę karantino metu?  

Manau, tai puikus laikas griebti jautį už ragų ir imtis ilgai atidėliotų darbų: aš jau išsivaliau visus langus ir radiatorių tarpelius ;))))) Gaila, bet knygos paimti į rankas taip ir nepavyksta. Kai visi jau lovose, dažniausiai sėdu apžvelgti dienos spaudos ir užsiimu kūryba, mėgstu dėlioti augalines kompozicijas ar paveikslus.

Kokią knygą (ar knygas) rekomenduotumėt paskaityti panevėžiečiams ir kodėl?

Jei neskaitėte, ar skaitėte seniai, perskaitykite „Mažąjį princą“ ar „Mikę Pūkuotuką“. Tai knygos, kurios įkvepia į viską žiūrėti paprasčiau. Tikiu, kad rasite ne vieną sentenciją, kuria norėsis pasidalinti ir savo socialiniuose tinkluose.

Kaip pasiūlytumėte  švęsti Velykas?

Pasigilinti į Velykų prasmę ir tradicijas: natūraliai marginti kiaušinius, pasigaminti ką nors skanaus, pasipuošti namus ir pasidžiaugti namais, šeimos nariais, augintiniais ar augalais. Pastebėkime tai, pro ką paprastai prabėgdavome.

Jūsų palinkėjimas ar padrąsinimas panevėžiečiams pandemijos metu.

Nusišypsokite. Karantinas – tai laikas, kuris moko mus vertinti sveikatą, tarpusavio ryšius ir pasidžiaugti savo namais. Jis baigsis ir viliuosi, kad išmokys mus gyventi kiek kitaip: daugiau galvoti apie tai, kas mums svarbu, galbūt rūšiuoti ar mažiau vartoti, daugiau laiko skirti artimiesiems ir vertinti šalia esančius.

Dėkojame už pokalbį.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: