J. Staceviciaus LRT foto

„Karantino lyriką“ keičia „Vakaro lyrika“: LRT kviečia prieš miegą klausytis poezijos

„Karantino lyriką“ nuo šios savaitės keičia „Vakaro lyrika“ – per LRT RADIJĄ ir LRT KLASIKĄ kas vakarą, nuo 22.50 val. 10 minučių bus skiriama poezijai. Poetų eiles skaitys skirtingų kartų Lietuvos aktoriai – ir jau puikiai pažįstami, patys rengiantys poezijos skaitymo vakarus, ir visai jauni, radijo eteryje skaitysiantys poeziją pirmąkart.

„Nors karantinas tam kartui baigėsi, kiekvienas iš mūsų savo kasdienybėje susiduriame su daugybe apribojimų, įsipareigojimų, pasirinkimų. Ištrūkti iš šios rutinos, išeiti prieš naktį į kitas erdves ir kitus laikus – tokią unikalią teleportacijos galimybę mums gali suteikti ir viena taikli eilėraščio eilutė.

Karantino metu eiles aktoriai skaitė iš savo namų, o dabar jau galime juos pakviesti į LRT radijo įrašų studiją, todėl ir garso kokybė bus geresnė. Tačiau teks atidžiau rinktis pačius poetus – karantino metu jau spėjome įskaityti didelę dalį lietuvių literatūros klasikų, įdomiausius jaunuosius poetus, taip pat mėgiamus užsienio kūrėjus, tarp jų – Wisławą Szymborską, Waltą Whitmaną, Dylaną Thomas ar Fernando Pessoa“, – sako LRT kultūros turinio redaktorė Agnė Biliūnaitė.

„Vakaro lyrikoje“ skambės Lietuvos ir užsienio poetų kūriniai. Taip pat skambės ir pačių poetų skaitomos eilės.

Šią savaitę „Vakaro lyrikoje“ klausykite:

Birželio 30 d. Andrius Kaniava skaito Jurgio Kunčino eiles

Liepos 1 d. Asta Stankūnaitė skaito Lauros Sintijos Černiauskaitės eiles

Liepos 2d. Eglė Jackaitė skaito Giesmių giesmę

Liepos 3 d. Ramūnas Abukevičius skaito Adomo Mickevičiaus eiles

Liepos 4 d. Sakalas Uždavinys skaito Lauros Kromalcaitės eiles

Liepos 5 d. Saulė Degutytė skaito Alvydo Šlepiko eiles

„Karantino lyrikos“, kuri buvo transliuojama per LRT RADIJĄ nuo balandžio 10 d. iki birželio 28 d., galima pasiklausyti LRT mediatekoje. Karantino metu iš viso buvo transliuota net 80 laidų – tiek aktorių įskaitė poeziją savo namuose. Daugeliui jų tai buvo pirmas bandymas radijuje ir netikėtas grįžimas prie poezijos po ilgos pauzės. Populiariausiųjų perklausų trejetuke – Aldonos Vilutytės skaitytos W. Szymborskos eilės, Vilmos Raubaitės skaitytos Marcelijaus Martinaičio eilės ir Tomos Vaškevičiūtės skaitytos Salomėjos Nėries eilės.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: