Kariai savanoriai iš Zarasų užtikrintai laimėjo geriausių pėstininkų varžybas

Rugpjūčio 25–27 d. Lietuvos kariuomenės Gaižiūnų poligone (Jonavos r.) vykusiose Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų geriausio pėstininkų skyriaus varžybose triumfavo Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės 508-osios kuopos kariai savanoriai. Varžybų uždarymo ceremonijos metu Sausumos pajėgų vadas brigados generolas Raimundas Vaikšnoras nugalėtojams įteikė pereinamąją varžybų taurę, o antrąją vietą iškovojusiems Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono bei trečiąją – Norvegijos kariams – atminimo ženklus.

Devintus metus iš eilės vykusiose varžybose tradiciškai dalyvavo komandos iš Sausumos pajėgoms pavaldžių karinių vienetų, taip pat kariai iš kaimyninių užsienio šalių bei Lietuvoje dislokuotų rotacinių pajėgų. Iš viso šiemet rungėsi net 18 komandų, sudarytų iš dešimties karių.

Varžybų uždarymo ir nugalėtojų apdovanojimo ceremonijoje taip pat dalyvavo Sausumos pajėgoms pavaldžių vienetų vadai ir vyriausieji puskarininkiai, Lietuvoje dislokuotų sąjungininkų šalių atstovai bei kiti svečiai.

Varžybų metu komandos poligono teritorijoje vykdė taktinį žygį ir nustatytose vietose turėjo atlikti jiems iš anksto paruoštas užduotis, kurių metu buvo patikrinamas karių ir vadų gebėjimas veikti pagal nustatytus reikalavimus. Užduočių metu buvo tikrinamas karių gebėjimas naudoti jiems priskirtus ginklus ir ekipuotę, įveikti gamtines kliūtis, minų laukus ir užterštą vietovę, reaguoti į tiesioginį ir netiesioginį kontaktą su priešu, maskuotis, orientuotis vietovėje, naudoti ryšio įrangą ir procedūras, suteikti pirmąją medicinos pagalbą ir kt.

Krašto apsaugos savanorių pajėgų kariai savanoriai varžybose nugalėjo trečius metus iš eilės. Praėjusiais metais varžybas laimėjo savanoriai iš Trakų kuopos, 2019 m. – iš Vilniaus.

Už tradicija tapusias Sausumos pajėgų geriausio pėstininkų skyriaus varžybas atsakingas pajėgų vyriausiasis puskarininkis – šiuo metu šias pareigas vykdo srž. mjr. Darius Masiulis. Varžybų organizavimu rūpinasi Rukloje įsikūręs Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centras.

Sausumos pajėgų informacija.

Kpt. Pauliaus Babilo ir gr. Michail Lysenko nuotraukos.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: