Karinės pratybos „Karaliaus KIRTIS 2021” (fotogalerija)

Liepos 19–30 d. Panevėžio mieste ir jo apylinkėse vyko lauko taktikos pratybos „Karaliaus Kirtis 2021“, kuriose treniravosi Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Mechanizuotos pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ (MPB „Geležinis Vilkas“) Karaliaus Mindaugo husarų bataliono (Mindaugo batalionas) kariai bei su jais užduotys vykdę Vidaus reikalų ministerijos ir kitų valstybės institucijų pareigūnai bei darbuotojai.

Pratybų scenarijus kiekvieną kartą nežymiai keičiasi, tačiau nesikeičia pagrindinis tikslas – gebėti valdyti saugumo situaciją, treniruoti organizacijų tarpusavio sąveiką ir bendradarbiavimą su visais pratybose dalyvaujančių institucijų atstovais. Be to, kartu su Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono kariais Mindaugo husarų batalione surengti cheminės, biologinės, radiologinės ir branduolinės gynybos skyrių rengimo mokymai.

„Pratybų „Karaliaus kirtis 2021“ laiko ašis, kaip ir kiekvienais metai buvo padalintos į dvi dalis: pirmąją savaitę buvo organizuojama civilinė pratybų dalis. Jų metu treniruojamasi sąveikauti kartu su Panevėžio miesto ir rajono savivaldybėmis, Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, Lietuvos policijos Panevėžio ligoninės, greitosios medicinos pagalbos, vadovybės apsaugos tarnybos darbuotojais. Antrąją pratybų savaitę vyko karinė pratybų dalis. Šioje pratybų dalyje buvo vykdomi objektų puolimo ir gynybos operacijos, Panevėžio mieste ir rajone. Pratybų vietas stengiamės nuolat keisti, jei tik leidžia situacijos, taip sudarydami iššūkis pratybų dalyviams vykdant užduotis“, – pasakojo Karaliaus Mindaugo husaro bataliono S5 skyriaus viršininkas vyr. ltn. T. Malinskas.

Dvi savaites vykusiose karinėse pratybose kartu su civilinėmis institucijomis bei kitomis jėgos struktūromis Mindaugo bataliono kariai vykdė užduotis, kurių metu pratybų dalyviai pagal atsakomybės sritis galėjo įvertinti savo vykdomų užduočių efektyvumą. Dalyvių vertinimu, pratybos naudingos ir tokio pobūdžio mokymus būtina organizuoti ir ateityje, nes jų metu sukuriama operacinė aplinka padeda modeliuoti veiksmus, kuriuos kariai atliktų realioje situacijoje.

Karaliaus Mindaugo husarų batalionas – sudėtinė MPB „Geležinis Vilkas“ dalis – dislokuotas Panevėžyje, aprūpintas modernia karine technika ir įranga, rengia karius valstybės sausumos teritorijos ginkluotai gynybai, palaiko kovinę parengtį batalione, rengiasi tarptautinėms operacijoms ir dalyvauja jose, įstatymų nustatytais atvejais ir sąlygomis teikia pagalbą kitoms valstybės ir savivaldybių institucijoms, vykdo kitas jam pavestas užduotis.

Karaliaus Mindaugo husarų bataliono informacija
Vyr. eil. Andriaus Jankausko nuotraukos.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: