Pradžia Panevėžio naujienos Aktualijos Kariuomenės ir visuomenės šventėje Panevėžyje – ir NATO sąjungininkų kariai

Kariuomenės ir visuomenės šventėje Panevėžyje – ir NATO sąjungininkų kariai

1096
0

Vokiečių kariuomenės kovinis tankas „Leopard 2“, pėstininkų kovos mašinos „Marder“, Nyderlandų karių kovos mašina CV 90, šarvuotasis žvalgybos automobilis „Fenek“, NATO oro policijos misijos naikintuvų F-16 skrydis, JAV karių veiksmai parodomojoje operacijoje – toks šiais metais planuojamas NATO sąjungininkų indėlis Kariuomenės ir visuomenės šventėje, kuri vyks jau šį šeštadienį Panevėžyje.

„Man, kaip NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės Lietuvoje vadui, didelė garbė parodyti, kad mes puikiai bendradarbiaujame ne tik su Lietuvos kariais pratybų metu, bet ir su visais Lietuvos žmonėmis visoje šalyje. Didžiuojuosi būdamas NATO kovinės grupės vadu ir kartu su savo kariais tarnauti su Lietuvos kariuomenės brigados „Geležinis Vilkas“ kariais. Vielen Dank!“, – sako mūsų šalyje dislokuotos NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės vadas, Vokietijos kariuomenės karininkas pulkininkas leitenantas Christoph Huber.

Dalis Lietuvoje dislokuotos NATO priešakinių pajėgų kovinės grupės karių atvyks į šventę Panevėžyje, kur pristatys savo misiją, pademonstruos savo techniką. Tad šeštadienį prie „Cido“ arenos atėjusieji galės pabendrauti su jais, apžiūrėti jų karinę techniką.

Nuo šių metų sausio pabaigos NATO sprendimu gynybos ir atgrasymo tikslais Lietuvoje dislokuotoje kovinėje grupėje tarnauja belgų, Nyderlandų, vokiečių kariai, gegužės pabaigoje prisijungs ir kariai iš Norvegijos, o vasarą – iš Liuksemburgo.

NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei vadovauja ir jos pagrindą sudaro Vokietijos kariai. Daugianacionalinio vieneto kariai į Lietuvą atsigabeno ir savo karinę techniką bei ginkluotę. Beveik tūkstantis kovai parengtų karių yra dislokuoti Rukloje, jie dalyvauja pratybose savarankiškai ir su mūsų kariais Lietuvos kariuomenės poligonuose Rukloje, Pabradėje. Kovinės grupės kariai taip pat dalyvauja ir Lietuvos gyvenime, susipažįsta su mūsų šalies kultūra, istorija.

Šventės pradžią paskelbs – NATO pajėgų naikintuvai

Jei oras leis, šventės dalyvius skrydžiu virš Panevėžio pasveikins NATO oro policijos misijoje šiuo metu dalyvaujantys Lenkijos karinių oro pajėgų kariai su dviem naikintuvais F-16. Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose Lenkijos kariai yra dislokavę iš viso keturis naikintuvus F-16. „Džiaugiamės turėdami galimybę praskristi virš Panevėžio ir iš oro pasveikinti renginio svečius ir dalyvius“, – sako NATO oro policijos misijai Baltijos šalys vadovaujantys Lenkijos kontingento kariai. Tai jau septinta Lenkijos karinių oro pajėgų misija po to, kai 2004 metų kovo 29 d. NATO pradėjo oro policijos misiją Baltijos šalyse.

JAV rotacinių pajėgų kariai dalyvaus karių operacijoje

Šventėje dalyvaus ir Jungtinių Amerikos Valstijų rotacinių pajėgų Baltijos šalyse kariai. Šiuo metu Lietuvoje dislokuota apie 100 JAV karių, kaip NATO saugumą stiprinančių priemonių ir JAV operacijos „ Atlanto ryžtas“ dalis. JAV sausumos pajėgų kariai, kas keletą mėnesių rotuodamiesi, Lietuvoje treniruojasi nuo 2014 metų pavasario. Jie jau kelis kartus yra dalyvavę ir tradicinėje Kariuomenės ir visuomenės vienybės dienoje. Šiemet kartu su Lietuvos kariais JAV kariai dalyvaus vienoje iš šventėje suplanuotų parodomųjų operacijų – planuojama, kad jie teiks kariams paramą iš oro. Tam bus pasitelkti sraigtasparniai CH-47 „Chinook“ ir UH-60 „Black Hawk“ iš 12-osios kovinės aviacijos paramos brigados.

Šventėje Panevėžyje dalyvaus ir apie savo veiklą papasakos ir Lietuvoje veikiantys NATO vienetai – Vilniuje įsikūręs tarptautinis NATO pajėgų integravimo vienetas ir NATO energetinio saugumo kompetencijos centras.

Partizanų pagerbimo kariuomenės ir visuomenės vienybės diena Lietuvoje tradiciškai rengiama trečią gegužės savaitgalį. Tą dieną visa Lietuvos kariuomenė atsiveria visuomenei – jai prisistato visos kariuomenės rūšys: Sausumos, Jūrų, Oro ir Specialiųjų operacijų. Atvykusieji į šventę turi puikią galimybę pabendrauti su kariais, susipažinti su jų technika ir ginkluote, išbandyti karines užduotis, stebėti parodomuosius karių veiksmus.

Šiemet pirmą kartą Panevėžyje rengiamos šventės šūkis – „Mes – tai Jūs!”

Plačiau apie šventę, jos dalyvius, programą: http://kam.lt/lt/kariuomenes_ir_visuomenes_svente_3081.html

 

KAM archyvo nuotraukos

Komentuoti

Prašome įvesti savo komentarą!
Prašome įrašyti savo vardą!

Komentarų sistema leidžia skaitytojams išsakyti savo nuomonę, pasidalinti įdėjomis, pateikti papildomos informacijos ar pasiginčyti su oponentais. Redakcija pasilieka teisę pašalinti skaitytojų vulgarius, skatinančius smurtą, įžeidžiančius, skatinančius tautinę, rasinę, religinę ar kitokią neapykantą ir grasinančius komentarus.