Lietuvos naujienosNusikaltimai ir nelaimės

Kariuomenės išminuotojams pavasaris prasidėjo su trenksmu

Lietuvos kariuomenės Sprogmenų neutralizavimo specialistams jau tapo įprasta, kad atėjus pavasariui ir prasidėjus žemės ūkio darbams bei suaktyvėjus statyboms, gerokai padaugėja pranešimų apie rastus sprogmenis.

Vien per pastarąjį kovo savaitgalį Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono išminuotojai neutralizavo dvi 60 mm minosvaidžio minas, keturis įvairaus kalibro artilerijos sviedinius, rankinę granatą F-1 ir du kartus vyko į Rūdninkų poligoną, kuriame buvo rastos sovietų gamybos aviacinės bombos FAB-250 ir FAB-100.

Gavus pranešimą apie rastą FAB-250 į Rūdninkus buvo išsiųsti net keli išminuotojų ekipažai. Operacijai vadovavo 1-ojo sprogmenų neutralizavimo būrio vadas vyr. ltn. Audrius Alavočius. Kad bomba būtų saugiai sunaikinta, pirmiausia ją reikėjo atkasti, dalinai neutralizuoti ir pertransportuoti į kitą, saugesnę, Rūdninkų poligono vietą, kur ji buvo sėkmingai sunaikinta. Panašiai neutralizuota ir FAB-100 aviacinė bomba.

Vos už keliasdešimt kilometrų nuo Vilniaus esantis Rūdninkų poligonas sovietmečiu buvo naudojamas aviacijos pratyboms, todėl didžiulėje teritorijoje iki šiol tebesimėto daugybė grėsmę keliančių sprogmenų. Poligonas itin traukia metalo ieškotojus, todėl Inžinerijos bataliono sprogmenų neutralizavimo specialistai primena ir prašo, radus sprogmenį, ar į jį panašų daiktą, elgtis itin atsakingai:

  • sprogmens neliesti;
  • nemėginti sprogmens nukenksminti patiems ir neleisti to daryti kitiems;
  • pažymėti radinio vietą ir pranešti apie radinį šalia esantiems žmonėms;
  • pranešti policijai arba paskambinti bendruoju pagalbos telefono numeriu 112;
  • pasitraukti nuo radinio į saugią vietą, atvykusiems pareigūnams suteikti apie radinį informaciją.

 

Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono sprogmenų neutralizavimo kuopos karių nuotraukos

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button