Karjeros dieną – apie policininkų karjerą

Kovo 4 d. Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijoje vyko Karjeros diena, kur apie savo darbą papasakoti buvo pakviesti įvairių profesijų atstovai. Į minėtą mokyklą nuvyko ir policijos pareigūnai.

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Panevėžio miesto policijos komisariato bendruomenės pareigūnės Renata Gustaitienė ir Laima Keblienė 7, 8 klasių berniukams papasakojo apie policininko darbą, karjeros galimybes, akcentavo šios profesijos svarbą. Moksleiviams parodyta vaizdo medžiaga apie Lietuvos policijos mokyklą, išsamiai paaiškinta, kaip galima tapti policijos pareigūnu. Bene įdomiausia jiems buvo pamatyti ir iš arčiau apžiūrėti pareigūnų naudojamas specialiąsias priemones: antrankius, lazdas, dujų balionėlius.

Policininkės paaiškino šių daiktų naudojimo paskirtį ir taisykles. Moksleiviai susižavėjo policininko profesija, informacijos klausėsi įdėmiai ir pareigūnėms turėjo daug klausimų. Vaikai smalsavo apie kasdienį policijos pareigūnų darbą, apie pavojus ir apie smagiausias akimirkas darbe. Pareigūnės berniukus skatino rinktis policininko profesiją ir dalyvauti jaunųjų rėmėjų veikloje, kad patys galėtų įvertinti pareigūnų kasdienybę, jų darbo specifiką, sužinotų šios profesijos pranašumus ir trūkumus.

Bendruomenės pareigūnės aplankė ir Vytauto Žemkalnio gimnaziją, kur su 9 klasės mokiniais kalbėjosi apie jų teises ir pareigas. Policininkės akcentavo pareigų svarbą. Mokiniams buvo paaiškinta, kad žmonės, kurie pažeidžia kito žmogaus teises (o tas pačias teises turi kiekvienas žmogus) visada susiduria su tokio elgesio pasekmėmis ir atsakomybe.
Karolina Miganovičienė

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: