Eimanto Genio nuotraukos

Karo akademijoje prisiekė Jaunesniųjų karininkų vadų mokymų klausytojai

Vasario 19 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje vyko Lietuvos kariuomenės Jaunesniųjų karininkų vadų mokymų (JKVM) klausytojų priesaikos ceremonija, kurios metu priesaikos žodžius ištarė 77 Lietuvos karo akademijoje Vilniuje ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione Klaipėdoje JKVM dalyvaujantys kariai.

Šventėje dalyvavo krašto apsaugos viceministras Žilvinas Tomkus, Lietuvos kariuomenės vadui atstovaujantis Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadas plk. Linas Kubilius, Karo akademijos viršininkas plk. Juozas Kačergius, jos vadovybė, prisiekiančiųjų artimieji ir draugai.

„Agresiją sutramdo ne ginklai, o valia ir ryžtas. Jūs tai parodote prisiekdami, – kreipdamasis į JKVM pirmo kurso klausytojus kalbėjo krašto apsaugos viceministras Žilvinas Tomkus. – Jūs pasižadėjote sau, Lietuvos kariuomenei ir valstybei, įsipareigojote ginti jos laisvę ir nepriklausomybę. Sveikinu su šiuo pasirinkimu!“

Akademijos viršininkas plk. Juozas Kačergius, sveikindamas prisiekusiuosius įsiliejus į JKVM karių gretas, įspėjo juos, kad kario kelyje bus ne viena kliūtis ir kiekvieną jų reikės įveikti. „Bus svarbu suderinti savo studijas su šiais mokymais ir tarnyba. Tai dar vienas įsipareigojimas šalia kario priesaikos ir prisiimtos atsakomybės sau ir visuomenei, – kalbėjo plk. Juozas Kačergius. – Linkiu, kad tas kelias būtų tiesus ir leistų pasiekti visus tikslus.“

Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadas plk. Linas Kubilius, perduodamas Lietuvos kariuomenės vado sveikinimą, priminė, kad priesaika kiekvieno asmens gyvenime neturi termino, kad kario priesaika visam gyvenimui jį įpareigoja ištikimai tarnauti savo šaliai ir tuo vadovautis.

Šiais metais Lietuvos valstybei prisiekė devintoji Lietuvos karo akademijos JKVM klausytojų laida, kurią sudaro studentai ir absolventai iš dvidešimt aukštųjų mokyklų, 2021 m. rudenį tarnybą pradėję Lietuvos karo akademijoje (56 klausytojai) ir Dragūnų batalione (21 klausytojas). Dar 3 JKVM pirmo kurso klausytojai jau buvo prisiekę anksčiau kaip kariai savanoriai, bazinių karinių mokymų dalyviai ar atlikę nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą.

Priesaikos metu buvo pristatytas ir geriausias JKVM klausytojas, kuriam buvo suteikta teisė visų prisiekusiųjų vardu pabučiuoti Akademijos vėliavą. Susumavus mokymosi rezultatus, juo išrinktas j. eil. Dominykas Rinkevičius iš Vilniaus.

Vaikinas nuo vaikystės domėjosi tarpukario Lietuvos istorija, ypač partizaniniu pasipriešinimu, tremtinių likimais. Dar būdamas gimnazistas Dominykas metus lankė krašto gynybos modulio užsiėmimus Lietuvos karo akademijoje. Šiuo metu jis studijuoja socialinį darbą ir teisę, aktyviai savanoriauja Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato sudėtyje. Jaunesniųjų karininkų vadų mokymų metu j. eil. Dominykas Rinkevičius išsiskyrė puikiu pasirengimu ir tapo sektinu pavyzdžiu kitiems JKVM klausytojams.

J.eil. Saulė Dumšaitė džiaugėsi, per JKVM mokymus gaunanti naujos ir įdomios patirties. „Žinoma, pradžia nėra lengva. Sunku buvo ir bus, ypač vasarą laukiančiose pratybose. Bet tokios kliūtys tik dar labiau padeda stengtis ir nepasiduoti. Noras čia būti išlieka aukščiau visko“, – optimistiškai į JKVM žiūrėdama kalbėjo mergina.

Kad pratybose laukia ne vienas išbandymas, Saulei pritarė j. eil. Dovydas Banevičius: „Patys mokymai įdomūs, suteikia įgūdžių, kuriuos patikrinsime pratybose, susirandame naujų draugų, kuriuos taip pat, manau, geriau pažinsime pratybų metu.“ Vaikinas JKVM mokymus įvertino kaip studento geriausią kelią atiduoti pareigą tėvynei. „Apie tarnybą ilgai galvojau. Dabar baigdamas doktorantūros studijas turiu daugiau laiko, kada jas galiu suderinti su JKVM mokymais. Todėl aš ir esu čia“, – paaiškino priesaiką davęs j. eil. Dovydas Banevičius.

Jaunesniųjų karininkų vadų mokymai (JKVM)

Jaunesniųjų karininkų vadų mokymai – viena privalomosios pradinės karo tarnybos formų. Ją atliekantys 18–32 metų aukštųjų mokyklų studentai ir absolventai, pagal tarpukario Lietuvos tradicijas vadinami kariūnais aspirantais, įgyja pagrindinį karinį pasirengimą, išmoksta veikti karinio vieneto sudėtyje ir jam vadovauti.

Jaunesniųjų karininkų vadų mokymai buvo atnaujinti 2012 m., siekiant stiprinti šalies gynybinį pajėgumą – rengti karininkus (būrių vadus) Lietuvos kariuomenės rezervui, jai reikalingus specialistus, ugdyti Lietuvos Respublikos pilietį, pasirengusį atlikti konstitucinę pareigą – ginklu ginti savo valstybę.

Šiuo metu Vilniuje (Lietuvos karo akademijoje) mokosi 201 klausytojas Klaipėdoje (Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione) – 79 klausytojai.

Jaunesniųjų karininkų vadų mokymai taip pat organizuojami ir Kaune – Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokykloje, kurioje mokosi daugiau kaip 200 JKVM klausytojų. Vasario 16-ąją Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje Kaune, švenčiant Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, kario priesaikos žodžius ištarė 68 JKVM pirmojo kurso klausytojai.

Sėkmingai baigusiems trejų metų kursą JKVM absolventams suteikiamas atsargos jaunesniojo karininko (leitenanto) laipsnis ir rezervo būrio vado kvalifikacija. Atsargos karininkai turi realias galimybes tarnauti Lietuvos kariuomenėje ir toliau siekti karininko karjeros.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: