Karščiavimo klinikoje Panevėžyje bus tiriami ir Panevėžio rajono gyventojai

Panevėžio miesto poliklinikos patalpose (Nemuno g. 79, įėjimas iš Kosmonautų g.), pradėjo veikti karščiavimo klinika. Joje viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų turintiems pacientams – Panevėžio miesto ir rajono gyventojams – bus atliekami išsamesni tyrimai, įtariant koronavirusinę infekciją (COVID-19).

Į karščiavimo kliniką bus registruojami asmenys, kurie turės atvykti jiems paskirtu laiku tik su šeimos gydytojo elektroniniu siuntimu.

Šeimos gydytojas priima sprendimą, ar pacientą nukreipti į karščiavimo kliniką, siuntimą užpildo elektroniniu būdu. Karščiavimo klinikose pacientams bus atliekamas išsamus sveikatos patikrinimas – bendras kraujo tyrimas, C reaktyvinio baltymo tyrimas, krūtinės ląstos rentgenografinis tyrimas, paimamas tepinėlis iš nosiaryklės dėl koronavirusinės infekcijos, kaip yra daroma mobiliuosiuose punktuose, jei reikia – paskiriamas gydymas.

Numatyta, kad į šią kliniką galės kreiptis 18–60 metų amžiaus pacientai, kurių temperatūra kreipimosi į šeimos gydytoją dieną bus 37,8⁰ C ir daugiau (iki karščiavimą mažinančių vaistų vartojimo), taip pat jaučiantys viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomus.

Priklausomai nuo karščiuojančio paciento sveikatos būklės, jis galės būti išleidžiamas izoliuotis į izoliavimo vietą arba nukreipiamas į gydymo įstaigas, gydančias koronavirusine infekcija sergančiuosius.

Tiems žmonėms, kurie negalės į karščiavimo klinikas atvykti patys, Savivaldybė užtikrins pacientų transportavimo paslaugą. Panevėžio rajono savivaldybės asmenų transportavimo koordinatorius – Aldona Čiegytė, Ekonomikos ir turo valdymo skyriaus vedėja, tel. (8 45) 58 29 13, 8 686 03 214.

Vyresniems nei 60 m. asmenims, pajutusiems viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomus, reikėtų skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112. Jie bus greitąja vežami gydyti į Respublikinę Panevėžio ligoninę.

Savivaldybės informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: