Laisvalaikis - Žiniasklaida - 2021-08-29

„Karštai su tv3.lt“ vedėjas A. Anužis – apie nepatogias temas ir pašnekovus, kurių gražiuoju išskirti nepavyksta

Ne visomis temomis lengva ir malonu kalbėti, tačiau būtent jos yra pačios svarbiausios. Ne visuomet lengva rasti vieną tiesą, tačiau tai – ne priežastis jos tiesiog neieškoti. Būtent tokia – aktuali, svarbi ir teisinga – laida „Karštai su tv3.lt“ bus naujame TV3 sezone „skirtingai nuostabūs“.

Laidos vedėjas Artūras Anužis su aktualiausiomis naujienomis keliasi ir  užmiega jau ne vienerius metus, o per ilgą laiką, praleistą dirbant televizijoje, jis gali užtikrinti – su karštomis temomis dirbti niekuomet nėra paprasta.

Karštos, nepatogios temos

Praėjusį sezoną tarp skirtingas puses atstovaujančių pašnekovų neretai skraidė žiežirbos, tačiau kuo tikėti, nuspręsdavo pats žiūrovas. Šįkart laidos vedėjas ir visa „Karštai su tv3.lt“ komanda stengsis parodyti, kur iš tiesų slypi tiesa, o tai padaryti padės analitiniai ir skirtingas puses parodantys reportažai, ekspertų komentarai bei diskusijos.

„Mes ir toliau nagrinėsime karštas temas, tačiau nebūtinai tik aktualijas. Karšta tema gali būti ir ta, kuri yra nelabai patogi, tačiau visiems žinoma, arba tokia, kuri karšta yra nuolat. Pavyzdžiui, nesutarimai dėl homoseksualų teisių. Tai – nuolat karšta tema, o ja kalbantys žmonės visuomet susiskirstę į tam tikras stovyklas – vieni už, kiti prieš“, – sako A. Anužis.

Ir vis dėlto, kokios temos yra jautriausios? Kaip pastebi A. Anužis, dažniausiai tai – ne ekonomikos, verslo ar finansų problemos, o vertybiniai klausimai, kurie ne tik valdžią, bet ir visą visuomenę skaldo į kelias skirtingas puses.

Dėl šios priežasties net ir pašnekovus ar jų reakcijas į tam tikrus klausimus iš anksto nuspėti pavyksta ne visuomet – laidos metu yra ne kartą pasitaikę, jog žmonės nuomonę pakeistų prieš pat eterį. Taip pat neverta stebėtis ir dėl to, kad skirtingas puses atstovaujantiems pašnekovams kartais pasidaro karšta – praėjusį sezoną du iš jų „užsidegė“ taip, kad aistras malšinti teko net ir laidos kūrybinei komandai: „Turėjome vieną išskirtinį atvejį, kai pašnekovų išskirti nepavyko – savo diskusiją jiedu tęsė automobilių stovėjimo aikštelėje dar ir po laidos, nes konfrontacijos eterio metu nebuvo gana“ (šypteli).

Vaizdo įrašas: https://bit.ly/3Bn2mPL

Senoji politikų karta – stipresnė

Būdamas TV3 žinių vedėju bei naujienų portalo tv3.lt redaktoriumi, A. Anužis žiniasklaidą ir pagrindines jos taisykles perprato jau seniai. Vis dėlto, anot jo, šiais laikais dirbantiems žurnalistams reikia įveikti kur kas daugiau iššūkių.

„Į laidą prisikviesti žinomus ir visos žiniasklaidos pageidaujamus pašnekovus – nuolatinis iššūkis. O prieš 4-5 metus atsirado nauja tendencija, dėl kurios žurnalistams dirbti tapo dar sunkiau. Dabartiniai politikai – mažiau drąsūs, jaudinasi dėl savo reitingų ar yra valdomi savo viešųjų ryšių atstovų. Jeigu jiems tema nepatogi, jie nesijaučia gerai arba galvoja, kad į tai veltis nėra prasmės, su žurnalistais jie nebesikalba išvis. Anksčiau politikai nebijojo konfrontacijos, diskutuoti, o atėję į studiją galėdavo laisvai šnekėti su didžiausiu politiniu oponentu“, – pastebi jis.

Tam įtaką daro ir sukaupta patirtis: „Ypač jaunosios kartos politikai baiminasi eiti diskutuoti su didesnį svorį turinčiais, nes žino, kad gali būti „suvalgyti“. Kartą vienai pašnekovei, atrodo, prireikė netgi pagalbos iš šalies – jos oponentė privedė moterį kone iki ašarų. Tačiau tai – normalu. Vieni pokalbiui ruošiasi daugiau, kiti – mažiau, ir visa tai matosi.“

Vis daugiau žmonių savo nuomonę drąsiai reiškia ir socialiniuose tinkluose, kur naujienos sklinda žaibo greičiu. Ir net turėdami tai omenyje, ne visi lygiai taip pat drąsiai ją ryžtasi išsakyti ir prieš kameras.

„Socialiniuose tinkluose žmonės visuomet drąsesni. Yra ne vienas atvejis, kai valdžios žmonės ar žinomi visuomenės veikėjai į šuns dienas išdeda tam tikrą asmenį ar instituciją, o sutikti gatvėje praeina nuleidę galvas. Tačiau tai nestebina, nes pakankamai mažai žmonių tiesą išdrįsta pasakyti į akis. Tai liečia ir tuos atvejus, kai pašnekovai į laidą ateiti nesiryžta, bet tiesiai šviesiai atsisakyti irgi nenori“, – pastebi A. Anužis.

Tad kas tuomet tokioms karštoms laidoms turėtų ruoštis labiau – pašnekovai, kurių kiekvieną atsakymą stebi žiūrovas, ar laidos vedėjas? A. Anužis įsitikinęs – nuo įdomių ir turinčių ką pasakyti svečių priklauso daug, bet dar daugiau nuo paties vedėjo.

„Jei būsi prastai pasiruošęs, laida taip pat bus prasta ir neįdomi – juk jei neišmanai temos, apie kurią kalbi, negebėsi paklausti gerų klausimų, o ir pašnekovai atsakys tik į tai, ko klausi. Nepasiruošus vedėjui, nukenčia ir žiūrovas – juk žmonės gali nebesužinoti to, kas buvo svarbiausia ir įdomiausia. O jei nepasiruošę būna pašnekovai – o tokių tikrai būna – jį teisia ne tik žiūrovas, bet ir stipresnis oponentas“, – sako jis.

Vieną atsakymą į rūpimus klausimus rasti išties yra sunku, tačiau ne visuomet tik vienas atsakymas yra teisingas – būtent tuo galėsite įsitikinti dar viename TV3 laidos „Karštai su tv3.lt“ sezone su A. Anužiu priešakyje jau nuo šio pirmadienio, rugpjūčio 30-osios, 19.30 val. per TV3!


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: