Kartu su Lietuva

Jau tradicija tapo, kad „Minties“ gimnazijoje pavasarį pirmokai pasitinka trumpalaikio integruoto projekto „Atrask Lietuvą“ baigiamuoju renginiu – konkursu. Šį kartą jis ypač svarbus, nes Kovo 11-ajai – 30 metų!  Tokį pat jubiliejų rudenį minėjo ir „Minties“ gimnazijos bendruomenė. Nors mūsų pirmų klasių gimnazistai amžiumi perpus jaunesni už mokyklą ir Nepriklausomybės atkūrimo dieną, noro ir ryžto pažinti gimtąjį kraštą bei laimėti konkursą jiems tikrai netrūko. Šventės dalyvius savo kūrybos daina pasveikino  muzikos mokytojos Ligitos Dauderienės  mokinys Jonas. Konkursui gimnazistai ruošėsi per įvairių dalykų pamokas. Ypač didelis dėmesys buvo skiriamas etnografinių regionų pažinimui. Lietuva nėra didelė valstybė, todėl rasti skirtumus ir atpažinti gimtojo krašto regionų dainas, tarmes ir valgius nebuvo labai lengva. Technologijų mokytojai Daivai Gronskienei į pagalbą ruošiantis valgių atpažinimui ir ragavimui atskubėjo Turizmo ir mitybos pasirenkamojo dalyko 4d klasės mokinės.  Nebuvo užmirštos ir istorinės Lietuvos asmenybės. Atpažinti jas sunku nebuvo, bet įvardijant jų nuopelnus teko pasukti galvą. Geografinėje  konkurso dalyje mokiniai dalyvavo neakivaizdinėje kelionėje  po Lietuvos turistinius objektus, įtrauktus į  UNESCO  pasaulio paveldo sąrašą, „lipo“ į aukščiausią Žemaičių aukštumos kalvą,  grožėjosi miestų architektūra,  nacionalinių ir regioninių parkų kraštovaizdžiais nuotraukose.  Dailės mokytojui Kęstučiui Paškevičiui vadovaujant, ekslibrius, kitus kūrybinius darbus  parodai „Mūsų gimnazijai ir Kovo 11-ajai – 30 metų“  pradėjo kurti dar rudenį. Čia savo meninius gebėjimus galėjo parodyti visų klasių gimnazistai. Gražiausi darbai eksponuojami parodoje.

Projekto organizatoriai dėkingi Panevėžio turizmo centro darbuotojams už pagalbą rengiant panašius konkursus, skirtus gimtojo krašto pažinimui ir prizus visiems aktyviai dalyvavusiems mokiniams. Konkurso „Atrask Lietuvą“ nugalėtojais tapo 1a klasės gimnazistų grupė.

Labai svarbu, kad mūsų jaunuomenė atrastų Lietuvą savo širdyje. Šiame ieškojimų ir atradimų kelyje kartu su visa tauta žygiuojame ir mes.

Rimalda Vitkevičienė

Nuotraukose konkurso „Atrask Lietuvą“ akimirkos


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: