Kartu su visu pasauliu Tarptautinę studentų dieną šventė ir Panevėžio kolegijos studentai

Pasiruošimą tarptautinei studentų dienai Kolegijos studentai pradėjo dar vasarą. Panevėžio miesto jaunimo reikalų tarybai paskelbus konkursą dėl jaunimo iniciatyvų finansavimo, studentai, paraginti kolegijos projektų skyriaus ryžosi dalyvauti konkurse. Padedant kolegijos projektų vadovei Inetai Pučkytei, jie sugeneravo idėją, numatė veiklas ir užpildę paraišką laukė teigiamo verdikto. Paraiškų vertinimo komisija palankiai įvertino studentų norą išradingai paminėti tarptautinę studentų dieną ir skyrė finansavimą projektui „STUMK: Studentas – moksleiviui“. Pagrindinė projekto idėja skatinti jaunimo aktyvumą ir kūrybiškumą į veiklas įtraukiant ne tik studentus, bet ir mokinius.

Renginiai vyko visą savaitę

Kadangi buvo sugalvota net keletas veiklų, buvo nuspręsta tarptautinę studentų dieną minėti visą savaitę. Pirmąją renginių dieną studentai pradėjo rimtai – pasiūlė mokiniams veiklą „Keisk pamoką į paskaitą“. Atsakinga už šią veiklą buvo Vadybos ir verslo katedros studentė Dovilė Pelegrimaitė. Mokiniams paskaitas skaitė ne tik kolegijos dėstytojai, bet ir patys studentai, kurie gimnazistus pakvietė į paskaitą „Tapk organizatoriumi“. Praleidę laiką kolegijos erdvėse, kitą dieną mokiniai ir studentai rinkosi Laisvės aikštėje, kur miesto bendruomenė galėjo pamatyti jaunimo atliekamą šokį – „Flash Mob“. Kad būtų sušokta gerai ir gražiai, studentai nufilmavo šokio repeticiją ir filmuką išplatino socialiniame tinkle. Judesiai buvo derinami visur – kabinetuose ir klasės, koridoriuose ir kiemuose, bendrabučio kambariuose. „Flash Mob“ įgyvendinimą koordinavo Biomedicinos mokslų katedros studentė Beatričė Vaickutė.

Kadangi vienas iš svarbiausių projekto uždavinių – skatinti kūrybiškumą, buvo paskelbtas reklamos konkursas „Sukurk reklamą Panevėžiui“. Projekto organizatoriai skatino sukurti reklaminę priemonę, video arba spausdintą reklamą, kuri padėtų garsinti Panevėžio miestą. Konkursas nesulaukė didelio susidomėjimo, tačiau nugalėtoją išrinkti visgi pavyko. Gimnazistės Simonos Klimovaitės iš „Minties“ gimnazijos darbas pripažintas geriausiu.

Studentai nebūtų studentai, jei nesugalvotų ko nors neįprasto. Kadangi jaunimui, o ypač studentams, naktinis gyvenimas yra įprastas dalykas, vieną projekto veiklą jie nusprendė įgyvendinti būtent naktį. Į renginį „Naktis kolegijoje“ susirinkę studentai prie arbatos puodelio diskutavo jaunimui aktualiais klausimais, žiūrėjo filmą, žaidė stalo žaidimus. Jaukumo vakarui suteikė ne tik blyški šviesa, bet ir šlepetės, kurios tapo pagrindiniu šio renginio atributu. Už neįprastą veiklą atsakinga buvo Socialinių mokslų katedros studentė Inga Klimovaitė.

Naktis ne savo lovoje, nesutrukdė jaunimui kitą dieną dalyvauti „Sporto dienoje“. Mokinių ir studentų komandos varžėsi ne tik tarpusavyje, bet ir prieš kolegijos dėstytojų būrį. Studentai uoliai lankę kolegijos dėstytojos Lilijos Kryževičienės vestas treniruotes nugalėjo dėstytojų komandą. Sporto inventoriumi, estafetėmis bei prizais rūpinosi Technologijos mokslų katedros studentas Vaidas Poškus.

Paskutinis renginių ciklo akordas – „Protų mūšis“. Kolegijos aktų salėje vykęs renginys pritraukė gausų būrį studentų ir mokinių. Susibūrę į komandas jaunimas ieškojo atsakymų į įvairių klausimus, o jų būta keliasdešimt. Patikrintos meno, istorijos, gamtos mokslų ir kitos žinios. Kova vyko atkakliai ir permainingai. Po pratęsimo I-ąją vietą laimėjo Socialinių mokslų katedros merginų komanda. Vien tik iš vaikinų suburta komanda atstovaujanti Technologijos mokslų katedrą tenkinosi II-ąją vieta, o garbinga III-oji atiteko drąsiems J. Miltinio gimnazijos gimnazistams nepabijojusiems susigrumti su studentais. Renginiui puikiai dirigavo protmūšio vedėja Socialinių mokslų katedros studentė Inga Klimovaitė, kuriai talkino kolegijos studentų atstovybės nariai.

Savarankiškumo ir projektinės veiklos kompetencijų ugdymo pamokos

Viskas ko reikėjo projektui, nuo paraiškos pateikimo iki veiklų įgyvendinimo bei reikalingų priemonių įsigijimo, buvo padaryta pačių studentų. Jie patys savarankiškai suko galvas ir ieškojo sprendimų vienai ar kitai užduočiai atlikti. Susiskirstę į komandas bei paskyrę atsakingus asmenis savarankiškai organizavo studentų savaitės renginius. Studentai prisipažino – tai jiems buvęs didžiulis iššūkis. Tačiau pasibaigus projektui yra kuo pasidžiaugti. Jie ne tik įgyvendino tai kas buvo numatyta, bet ir patobulino bendravimo, bendradarbiavimo, informacinių technologijų valdymo, planavimo bei organizavimo kompetencijas. Šis projektas tapo iššūkiu ir kolegijos akademinei bendruomenei. Atiduoti projekto valdymą į studentų rankas, nesikišti ir nepiršti savo nuomonės, įsiklausyti ir išgirsti jaunimo norus bei suvokti jų poreikius – nebuvo lengva užduotis. Tačiau supratę, kad turime tikėti, pasitikėti bei leisti jaunimui veikti, tapome antraplaniais šio renginio veikėjais, kurie tik padėjome įgyvendinti tai, kas buvo su
planuota. Daugiausiai pagalbos studentai sulaukė iš Studentų užimtumo centro vadovės Gitos Lukoševičienės, Projektų skyriaus vadovės Deimantė Končiuvienės, projektų vadovės Inetos Pučkytės, Vadybos ir verslo katedros sekretoriaus Boriso Bylinskio, apipavidalintojos Gitanos Kaupaitės, Technologijos mokslų katedros vedėjos Birutės Dalmantienės. Be abejo be kolegijos direktoriaus Egidijaus Žukausko pritarimo ir begalinio palaikymo, vargu ar būtų pavykę įgyvendini šį projektą. Pasibaigus projektui galime drąsiai pasakyti, kad džiaugiamės išmoktomis pamokomis bei įgyta patirtimi.


Aušra Gudgalienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: