#walk15 nuotr.

Kas efektyviau: skaičiuoti žingsnius ar judėjimui skirtas minutes – atsako V. Musvydaitė-Vilčiauskė

Ar gali būti palankesnis metas atsinaujinimui nei naujų jėgų ir entuziazmo suteikiantis pavasaris? Vis anksčiau kylanti saulė ir ilgėjantys vakarai įkvepia pripildyti kasdienybę naujais naudingais įpročiais: maitintis sveikiau, gyventi tvariau, judėti daugiau ir, žinoma, kur kas dažniau džiaugtis grynu oru. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad atėjus pavasariui pirkėjų krepšeliuose atsiduria daugiau sveikatai palankesnio maisto.

Krūvį didinti palaipsniui

„Subalansuota mityba ir judėjimas – du svarbiausi dalykai norint išlikti sveikiems ir žvaliems. Po šaltojo sezono gyventojai nori atgauti energiją, todėl racioną gausiau papildo daržovėmis ir vaisiais. Savo ruožtu, šviežio derliaus daržo ir sodo gėrybių pirkėjams siūlome jau nuo pat ankstyvo pavasario. Nuo kovo pradžios pirkėjams pasiūlyti galime ir daugiau šviežio derliaus gėrybių: agurkų, ridikėlių, salotų, svogūnų, morkų, pomidorų“, – sako V. Budrienė.

Sveikos gyvensenos entuziastė, programėles #walk15 įkūrėjų Vlada Musvydaitė-Vilčiauskė tikina, kad sveikesnis gyvenimo būdas neatsiejamas ne tik nuo fizinio aktyvumo, bet ir nuo mitybos. Juk, kad  ir kokio mitybos plano laikytumėtės, vaisiai ir daržovės jame turi užimti ypatingą vietą. Šiuose produktuose netrūksta vitaminų ir kitų mūsų organizmui būtinų medžiagų, jie taip pat yra greitai virškinami, nekaloringi, neapkrauna skrandžio. Kalbėdama apie judėjimą, moteris teigia, kad atėjus pavasariui pulti į kraštutinumus tikrai nereikia. Kur kas efektyviau siekti rezultatų palaipsniui.

„Prisijaukinkite paprasčiausią vaikščiojimą, kurį vėliau galima paversti ir aktyviu ėjimu. Einant ne tik gerėja fizinė būklė, bet ir nuotaika, sutvirtėja kūnas, išlaisvinamas kūrybiškumas ir energija. Greitas ir reguliarus ėjimas gali būti puiki alternatyva nemėgstantiems plušėti sporto salėje“, – sako V. Musvydaitė-Vilčiauskė.

Be to, ši sporto šaka tinka visoms amžiaus grupėms, nereikalauja specialaus fizinio pasiruošimo, nes ėjimo tempą ir atstumą galima rinktis pagal savo galimybes.

Minutės ar žingsniai?

Dažnai girdime, kad per dieną reikėtų nueiti apie 10 tūkstančių žingsnių. Visgi, V. Musvydaitė-Vilčiauskė pabrėžia, kad nors 10 tūkst. žingsnių per dieną – puikus rezultatas, norint sveikai gyventi siekiamybė yra ne skaičiuoti nueitus žingsnius, o kasdien mažiausiai apie 30 minučių nepertraukiamai judėti. Vadinasi, fizinį aktyvumą reikėtų matuoti minutėmis, palaipsniui fizinį krūvį didinant.

„Didinti esamą fizinį aktyvumą bus paprasčiau, jei išsikelsite sau konkrečius tikslus, pavyzdžiui, šią savaitę kasdieną įveikti bent 5 tūkst. žingsnių, kitą – jau 7 tūkst. Taip palaipsniui pripratinsite organizmą prie aktyvumo, patys išsiugdysite įprotį daugiau judėti. Vos po kelių savaičių 10 tūkst. žingsnių per dieną atrodys kaip vieni juokai“, – sako sveikos gyvensenos entuziastė.

Taip pat ji primena, kad tęsiasi prekybos tinklo ir programėlės #walk15 siūloma žingsnių nuolaida vaisiams ir daržovėms. Pasinaudoti ja gali visi norintys – svarbiausia telefone turėti įdiegtą #walk15 programėlę, o su ja nužingsniavusiems 20 tūkstančių žingsnių žmonėms „Iki“ parduotuvėse taikoma 20 proc. nuolaida vaisiams ir daržovėms. Skaičiuojama, kad nuo iniciatyvos pradžios į nuolaidą iškeista daugiau nei 300 mln. žingsnių.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: