AINA.LT nuotr.

Kas Panevėžyje švaresnis: meras ar opozicijos atstovas?

Pastarojo  Panevėžio miesto tarybos posėdžio pradžioje po užsitęsusio nuotolinio darbo susirinkę politikai pirmiausia nusprendė viešai išsiskalbti nešvarius savo baltinius. Su praėjusiu gimtadieniu mero Ryčio Mykolo Račkausko pasveikintas į tarybą su judėjimu „Kartu“ atėjęs Ričardas Bakanauskas pareiškė, kad jis prisideda prie frakcijos „Vardan Lietuvos“, o galiausiai pasidžiaugė, kad pagaliau baigėsi metus ir aštuonis mėnesius trukusi valdančiųjų ir mero skundais sukurpta istorija. Savo ruožtu valdančioji Loreta Masiliūnienė frakcijos „Atsinaujinančiam Panevėžiui“ vardu perskaitė pareiškimą tikindama, kad viešuosius ir privačius interesus supainiojusiam R.Bakanauskui derėtų trauktis iš tarybos.

„Man ši diena ypatinga dar ir tuo, kad baigėsi valdančiųjų skundais paremta istorija, iš kurios gavosi šnipštas“,- sakė su praėjusiu gimtadieniu pasveikintas R.Bakanauskas bei pažadėjo ir toliau nenutilti ir šnekėti, nes, anot jo, jei nenužudo, padaro dar stipresniais.

Po opozicionieriaus kalbos mero R.M.Račkausko bendražygė L.Masiliūnienė konstatavo, jog Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nustatė, kad R.Bakanauskas supainiojo viešuosius ir privačius interesus, todėl pagal judėjimo „Kartu“ deklaruotas vertybes jis pats arba komandos iniciatyva turėtų trauktis iš tarybos.

Po posėdžio kalbintas R.Bakanauskas aiškino, kad dėl kritikos valdantiesiems ir merui, buvo ilgai tikrintas, prokuratūros nurodymu apklaustas policijoje, tačiau po trijų mero skundų viskas baigėsi tuo, kad Vyriausioji tarnybinės etikos komisija nustatė, kad jis kaip viešosios įstaigos vadovas negalėjo pasirašyti patalpų nuomos sutarties.

„Iš nežinojimo aš pasirašiau tą sutartį, tačiau dešimt, dvidešimt ar trisdešimt skundų buvo atmesti. Policijoje net pasijuokė dėl man metamų kaltinimų. Nustatė, kad aš savo parašu padariau 8,63 euro žalos, o jei merui skiriama 100 tūkstančių eurų bauda ir dar man siūloma atsistatydinti, darosi juokinga kai tokie žmonės tai siūlo. Nieko nekaltinu, bet mero laivas tikrai skęsta arba jau nuskendo. Jo dienos suskaičiuotos“,- dėstė R.Bakanauskas.

L.Masiliūnienė aiškino, kad R.Bakanauskas tiek taryboje, tiek komitete nenusišalindavo svarstant su juo susijusius klausimus, todėl supainiojo interesus.

„VTEK pripažino jį kaltu, todėl pagal Povilo Urbšio kompanijos deklaruotas vertybes jis turėtų atsistatydinti. Mes nieko nereikalaujame, interpeliacijos neteiksime, tačiau tegul jie pasižiūri į veidrodį ir išsiaiškina ką žada ir ką daro“,- aiškino L.Masiliūnienė.

Per du kartus pasiteiravus, o visgi kas švaresnis, ar dėl korupcijos teisiamas ir vieno teismo kaltu pripažintas meras R.M.Račkauskas ar interesus supainiojęs R.Bakanauskas, L.Masiliūnienė abu kartus nuo tiesaus atsakymo išsisuko.

Pirmuoju atveju ji patikino, kad R.M.Račkauskas yra ne vien valdančiųjų, o visų miestiečių išrinktas meras, o paskui atsisakė jį ir jo poelgius lyginti su R.Bakanausku bei dar kartą pasikartojo, kad pastarajam politikui priminta (ir kad žmonės žinotų), kad jo pažadai skiriasi nuo darbų.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: