Lietuvos naujienos - Verslas - 2021-07-26

Kas svarbiausia renkantis vertimų biurą?

Reikia kokybiško vertimo konkrečiam terminui? Vertimų biuras yra geriausias pasirinkimas. Kaip susigaudyti plačioje vertimų biurų pasiūloje? Apie tai skaitykite šiame straipsnyje.

Sertifikavimas

Kuo išskiria kokybiškas vertimų biuras? Vienas iš esminių faktorių yra įgyti atitinkami sertifikatai, patvirtinantys konkrečias žinias, įgūdžius ir darbo organizavimą. Pavyzdžiui, ISO 9001 standartas liudija apie kokybišką vadybos sistemą, kurioje numatyti konkretūs vaidmenys ir darbo užduotys visiems vertimo proceso dalyviams, taip pat griežtai kontroliuojami kiti ištekliai. 

ISO 27001 standartas patvirtina, kad biurui suteikta informacija bus saugi ir nepateks į trečiųjų šalių rankas, o ISO 17100 standartas suteikiamas vertimų biurams, kurie garantuoja vertimo specialistų ir projektų vadovų profesionalumą. Vertimų biurai turimus sertifikatus paprastai nurodo savo interneto svetainėse.

Nuotrauka: Freepik.com

Ne be reikalo sakoma, kad norint tapti savo srities ekspertu reikia suvalgyti kilogramą druskos. Neretai šiam procesui tenka skirti tūkstančius valandų. Vis dėlto, patirtis – tai ne tik išdirbtų metų skaičius. Atkreiptinas dėmesys ir į vertimų biuro bendradarbiavimo partnerius, ir į atliktų darbų sąrašą.

Specializacija

Vertimų biuras yra tokia pat plati sąvoka kaip, pavyzdžiui, autoservisas. Kaip žinia, viename autoservise galima pasikeisti ir subalansuoti padangas, o kitame – išspręsti elektronikos problemas. Tas pats principas galioja ir vertimų biurams. Vertimo paslaugos yra labai įvairios, nuo dokumentų vertimo iki nuotolinio sinchroninio vertimo.

Svarbu, kad įmonė turėtų atitinkamos srities vertimų patirties, nes kūrybiška rinkodaros ar reklamos medžiaga, specializuoti teisiniai dokumentai ar skrupulingos instrukcijos yra skirtingi pasauliai. Todėl įsitikinkite, kad konkretus vertimų biuras siūlo būtent tą paslaugą, kurios jums reikia.

Kitų klientų atsiliepimai

Nuotrauka: Freepik.com

Labai galimas dalykas, kad reklama iš lūpų į lūpas iki šiol yra vienas iš geriausių rinkodaros būdų. Todėl išties verta apsilankyti vertimų biuro interneto svetainėje ir susirasti atsiliepimų skiltį. Patartina atsargiai vertinti anoniminių asmenų parašytus atsiliepimus arba tuos atsiliepimus, kuriuos parašę asmenys nurodo tik savo vardą. Pasitikėkite tik tais atsiliepimais, kuriuos pateikia žinomos įmonės ar privatūs asmenys.

Klientų aptarnavimo kultūra

Tai, kiek patikimas ir profesionalus yra vertimų biuras, neretai parodo ir klientų aptarnavimo kultūra. Žinoma, maloni ir operatyvi vertimų biuro darbuotojų komunikacija dar nereiškia, kad ir vertimas bus puikus, tačiau kita vertus – ar jūs norėtumėte bendradarbiauti su vertimų biuru, iš kurio sklinda nemalonus ir vangus bendravimas? Tikriausiai, ne.

Konfidencialumo užtikrinimas

Įvairių tekstų vertimas neatsiejamas nuo konfidencialumo, t. y., tekstas jokiu būdu negali patekti į trečiųjų šalių rankas. Patikimas vertimų biuras užtikrina visus  konfidencialumo standartus ir pasirašo konfidencialumo sutartis su vertėjais.

Jei ir Jums reikia notariškai patvirtinto dokumentų vertimo ar kitų vertimo paslaugų, „Linearis Translations“ yra teisingas pasirinkimas. Šis vertimų biuras savo veiklą vykdo nuo 2003 m. ir turi visus straipsnyje paminėtus sertifikatus bei yra subūręs daugiau kaip 3 000 profesionalų komandą. Apsilankykite „Linearis Translations“ interneto svetainėje ir užsisakykite reikiamą vertimo paslaugą jau šiandien!


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: