Kas yra biologinė įvairovė? – viktorina bibliotekų vartotojams

Biologinė įvairovė apima Žemės organizmų genus, rūšis ir ekosistemas. Tai didžiulė gyvybės įvairovė Žemėje, įskaitant mus, žmones. Biologinė įvairovė – tai gyvų organizmų ir jų gyvenamosios aplinkos (buveinių) bei joje vykstančių procesų įvairovių visuma.

Biologinė įvairovė užtiktina ekosistemų tvarumą ir produktyvumą, gerina mūsų sveikatą, garantuoja įvairesnę ir maistingesnę mitybą. COVID-19 pandemijos įvykiai parodė, kad nykstant gamtai didėja infekcinių ligų atsiradimo ir plitimo pavojus. Siekiant Europos ekonomikos atsigavimo po COVID-19 krizės, svarbi bus ir gamtos apsauga ir jos atkūrimas.

ES priėmė Europos žaliąjį kursą, kuris numato  augimo strategiją, užtikrinančią ekonomikos tarnystę visuomenei, o gamtai būtų duodama daugiau, nei iš jos imama. Taip pat pradedamas Naujojo europinio bauhauzo koncepcijos kūrimo etapas– aplinkos, ekonomikos ir kultūros projektas, kuriuo siekiama derinti dizainą, tvarumą, prieinamumą, įperkamumą ir investicijas, kad būtų lengviau įgyvendinti Europos žaliojo kurso tikslus.

Viktorina pakvies dalyvius atsigręžti į gamtą, jos įvairovę, pasidžiaugti ne vien natūraliomis ekosistemomis, bet ir žmonių sukurtais parkais, sodais ar išvestomis gyvūnų veislėmis.

Viktorinos klausimai ir atsakymai bus išsiųsti Panevėžio apskrities didžiosioms bibliotekoms, kurių paprašysime pasidalinti informacija su filialais. Linkime smagių akimirkų, sužinojimo džiaugsmo ir žalio požiūrio į aplinką. Telefonas pasiteirauti +370 61808934.

Panevėžio „Europe Direct“ informacijos centras


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: